Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 95.7 lekë dhe do shitet me 96.7 lekë.

Advertisements

Monedha evropiane euro sot do blihet me 103.6 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 110.6 lekë dhe do shitet me 111.6 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet sot me 121 lekë dhe do shitet me 122 lekë.

Advertisements

Artikulli paraprak“Mendoj se aty brenda ka dhe motive të tjera”- Ish-drejtuesi i lartë i policisë për vrasjen e Suela Saliajt: Ka një vazhdë të një historie më të hershme
Artikulli tjetërParashikimi i motit për sot, kthjellime, vranësira dhe rritje temperaturash