Këmbimi valutor për ditën e sotme/ “Ngrijnë” monedhat e huaja, ja me sa këmbehen euro, dollari dhe paundi

Sot, më 26 shkurt 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet 96.4 lekë.

Advertisements

Euro sot blihet me 103.5 lekë, ndërsa në shitje me 104.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 108.1 lekë, në shitje me 109.1 lekë.

Advertisements

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.5 lekë dhe në shitje me 71.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor për të gjitha monedhat e huaja.

Artikulli paraprakAlternime kthjellimesh dhe vranësirash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme