Vrasja e tre ushtarëve amerikane, Rama letër ngushëllimi Presidentit Joe Biden: Shqipëria qëndron krah jush

Kryeministri Edi Rama me anë të një letre drejtuar Presidentit të SHBA-ve, Joe Biden i ka shprehur atij ngushëllimet për vrasjen e tre ushtarëve amerikane.

Advertisements

Në emër të popullit shqiptar pranoni ngushëllimet tona për William Rivers, specialisti Kennedy Sanders dhe specialistja Breonna Moffett, tre shpirtra të guximshëm që bënë sakrificën përfundimtare duke mbrojtur lirinë, demokracinë dhe të drejtat e njeriut.
Në këto momente të vështira, duhet të jemi të gjithë të bashkuar. Si aleate, Shqipëria qëndron përkrah SHBA-së me solidaritet dhe vendosmëri”, shkruan Rama.

vijon

Advertisements

Artikulli paraprakKonflikt mes dy personave për prona në Lezhë, plagoset njëri prej tyre
Artikulli tjetërE trishtë, shuhet 19-vjeçarja që vuante nga leuçemia/ Darda Dhimo fliste plot energji dhe shpresë për jetën