Parashikimi i motit për sot, kthjellime, vranësira dhe rritje temperaturash

Moti në vendin tonë, parashikohet të jetë me rritje të vlerave barike, si pasojë e masave ajrore më të ngrohta me origjinë perëndimore.

Advertisements

Kjo do të sjellë moti të kthjellët dhe të ngrohtë në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore.

Gjatë orëve të pasdites dhe në vijim, vranësirat e lehta dhe kalimtare gradualisht do të shtrihen në të gjithë territorin shqiptar.

Advertisements

Temperaturat e ajrit do të pësojnë sërish rritje, si në mëngjes edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë si në tokë dhe në det, duke arritur shpejtësinë 25 km/h nga drejtimi kryesisht Perëndimor, për pasojë, në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim i papërfillshëm.

Artikulli paraprakKëmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera
Artikulli tjetër“Doja që të vdiste”- Renato Muhaj nuk shpreh pendesë për vrasjen e ish-gruas! Gjyqtari: Kurrë nuk do ta shohësh vajzën tënde