Zbardhen detaje të reja nga atentati mafioz në Vlorë, shoqërohen 10 persona

Dhjetë persona janë shoqëruar deri tani në policinë e Vlorës lidhur me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së dielës rreth orës 22:00 ku i vrarë mbeti një 23-vjecar.

Advertisements

Një plumb i vetëm në kokë dyshohet se i ka marrë jetën. Burime nga policia thonë se arma e krimit ka qenë snajper, ndërsa pavarësisht kërkimeve, arma e krimit ende nuk është gjetur .

Artori mendohet një person që ka qëlluar në drejtim të 23-vjecarit ndërsa Dyshohet se është ndihmuar edhe nga dy persona të tjerë për t’u larguar nga vendi i ngjarjes.

Advertisements

Ekzekutori dhe dy persona te tjerë që kanë ndihmuar autorin të largohet nga vendi i ngjarjes. Policia ka sekuestruar kamerat ter sigurisë përreth zonës, por ajo që vështirëson punën e policisë dhe për të parë lëvizjet e autorit dhe personave që mendohet se e kanë ndihmuar lidhet me faktin se menjëherë pas ekzekutimit qyteti nuk ka patur energji elektrike.

Pak minuta pas ngjarjes pas është djegur një automjet në lagjen “24 maji”.

Artikulli paraprakDëbora mbulon Malësinë e Krujës, trashësia arrin 15 cm, ja si paraqitet situata në rrugë
Artikulli tjetërPolicia rrugore me ‘dorë të hekurt’, nis vendosjen e gjobave për këmbësorët