Përfshihet nga flakët dyqani te 21 “Dhjetori”, tymi mbulon zonën.

Një dyqan duraluminin, në rrugën “Naim Frashëri” në afërsi të 21 dhjetorit, është përfshirë nga flakët mesditën e sotme (10 janar).

Advertisements

Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shkak i zjarrit është bërë një shkëndijë elektrike e një prej makinerive.

Sakaq, burime bëjnë me dije se nga flakët janë shkaktuar vetëm për dëme materiale, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë mbërritur dhe forcat zjarrfikëse, të cilët kanë bërë të mundur neutralizimin e flakëve.

Advertisements

Artikulli paraprakTrafik droge dhe armë nga Amerika e Jugut drejt Belgjikës, zbulohen emrat e 12 shqiptarëve të arrestuar
Artikulli tjetërHoroskopi 11 janar, çfarë parashikojnë yjet për ju