Horoskopi 11 janar, çfarë parashikojnë yjet për ju

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të enjten falë ndikimit dashamirës të Hënës 11 janar, do të jetë shumë fitimprurës në punë por jo vetëm. Po fitoni autoritet më të madh dhe do të ketë të gjitha kushtet për të zhvilluar strategji efektive për të ardhmen tuaj. Nuk duhet të nxitoni shumë.

Advertisements

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të enjten më në fund po korrni frytet e gjithë punës që keni bërë në të kaluarën. Do të duhet të përpiqeni t’i përqendroni energjitë tuaja në gjërat që kanë vërtet rëndësi, duke shmangur shpenzimin e tyre në situata që nuk të çojnë askund. Në fundjavën e ardhshme do t’ju duhet t’i jepni vetes një pushim për të shmangur akumulimin e shumë lodhjes.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të enjten problemet e komunikimit me partnerin tuaj janë përpara. Gjithashtu për shkak të një situate astrologjike që nuk është tamam e favorshme për ndjenjat. Përpiquni të moderoni fjalët tuaja duke shmangur të thoni gjëra për të cilat mund të pendoheni. Për sa i përket punës, mbështetja e kolegëve apo bashkëpunëtorëve do të jetë shumë e rëndësishme për të arritur qëllime të rëndësishme.

Advertisements

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të enjten në këtë moment nuk duhet të krijoni pritshmëri të tepërta, sidomos kur bëhet fjalë për dashurinë. Beqarët që kanë takuar një person të ri dhe intrigues duhet të përpiqen të matin mirë çdo gjest. Mos e neglizhoni punën!

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të enjten Saturni do t’ju bëjë të anuloni ose të lini mënjanë gjithçka që ju shkakton vuajtje ose zhgënjim. Kjo nuk është koha e duhur për t’u shqetësuar nga ata njerëz që sjellin vetëm probleme ose tensione. Jeni shumë të shqetësuar për momentin dhe po përpiqeni të menaxhoni emocionet tuaja.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të enjten periudha aktuale është mjaft e pasigurt dhe e shtruar me probleme, por pavarësisht kësaj, ju jeni gjithmonë një shkëmb i patrazuar dhe asgjë nuk e ndalon entuziazmin dhe dëshirën tuaj për t’u shfaqur.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të enjten në këtë moment mirëqenia juaj fizike dhe mendore luan një rol kryesor. Për sa i përket punës, do të ketë vendime të rëndësishme që do të duhet të përpiqeni t’i merrni në qetësi totale pa u ndikuar nga presionet e jashtme.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të enjten gjatë orëve në vijim do të ketë disa situata disi të ndërlikuara për t’u përballur edhe sepse dikush mund të flasë keq për ju dhe kjo mund t’ju acarojë jo pak. Kjo është koha e duhur për të bërë një ndryshim në të ardhmen tuaj.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të enjten tregohuni të kujdesshëm në punë. Disa propozime interesante janë duke ardhur, veçanërisht për ata që prej disa kohësh kërkojnë një punë të re. Në dashuri, falë mbështetjes së Venusit, ajo fazë mjaft e favorshme vazhdon, sidomos për çiftet e reja.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të enjten, po dilni nga një fazë pune intensive dhe vuajtjesh të mëdha edhe për shkak të angazhimeve të shumta që janë përqendruar në pak ditë. Të punosh shumë sigurisht që nuk është problem për ty, por ndonjëherë edhe ti shkon keq. Në fundjavë përpiquni t’i kushtoni më shumë kohë familjes.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të enjten, po vijnë disa mundësi shumë interesante, veçanërisht për sa i përket punës. Muaji shkurt do jetë mjaft i favorshëm për ata që janë në kërkim të një pune të re. Ju duhet të përgatiteni tani për të qenë gati.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të enjten, pak qetësi më në fund po kthehet në jetën tuaj. Do të ketë një mënyrë për të gjetur një harmoni të caktuar edhe brenda familjes. Gjithmonë duhet të përpiqeni të lëvizni me shumë kujdes edhe sepse kjo nuk është koha e duhur për koka.

Artikulli paraprakPërfshihet nga flakët dyqani te 21 “Dhjetori”, tymi mbulon zonën.
Artikulli tjetër“Dua të rrah Ilir Beqajn”- Habit analisti, shfaqet në emision me thupër dhe gurë: Kjo vlen edhe për…