Trafik droge dhe armë nga Amerika e Jugut drejt Belgjikës, zbulohen emrat e 12 shqiptarëve të arrestuar

Policia e Shtetit dhe Policia Federale Kriminale të Belgjikës, kanë zbuluar një organizate kriminale që drejtohej nga shtetas shqiptarë, me bazë në Antwerp, Belgjikë, që trafikonte drogë dhe armë, nga Amerika e Jugut në Belgjikë.

Advertisements

Gjatë operacionit, janë vënë në pranga në Belgjikë, 18 shtetas, pjesëtarë të kësaj organizate kriminale, 12 prej tyre shtetas shqiptarë.

Sipas informacioneve paraprake në pranga kanë rënë: Valdrin Markaj, Vitor Berisha, Fatos Markaj, Sami Berisha, Nehat Berisha, Flamur Delic, Fatmir Delic, Zirkret Pepa alias Christos Sachlikidis, Bujar Hoxha, Gezim Shabani, Alban Ferma, Artan Vigani.

Advertisements

Artikulli paraprakPër të qenë miliarder duhet të kesh lindur në 30 nëntor! Ja pse kjo datë është shumë e rëndësishme
Artikulli tjetërPërfshihet nga flakët dyqani te 21 “Dhjetori”, tymi mbulon zonën.