Ndërpritet dasma/ Shembet tavani i restorantit në Itali, plagosen 64 persona, mes tyre dhe çifti

Mbi 200 dasmorë ishin prezentë në ditën më të bukur të një çifti të ri, në një ceremoni dhe festë të organizuar në Toskanë.

Advertisements

Por ndërsa festa ishte drejt fundit dhe pjesa më e madhe e dasmorëve ishin larguar, një incident i frikshëm ndodhi papritur.

Sipas mediave të huaja një pjesë e tavanit ku po zhvillohej festa është shkëputur plotësisht, duke lënë të plagosur çiftin 26-vjeçar, Paolo Mugnaini dhe Valeria Ybarra, si dhe 40 nga të ftuarit.

Advertisements

Të 42 personat kanë përfunduar në spital, por për fat të mirë të gjithë kanë qenë jashtë rrezikut për jetën.

Artikulli paraprakVrau kunatin pasi dyshonte se i përdh**onte vajzën, i afërmi i Fatmir Tarellarit tregon se çfarë ndodhi në varrimin e të riut
Artikulli tjetërSi mund të dallohen shenjat e autizmit? Terapistja u vjen në ndihmë prindërve