“Mos e quaj zhargavinë se është gjynah”, Egla këshillon Merin të mos ofendojë Rozën, asterologes s’i del inati: Unë ia…

Debatet mes Merit dhe Roza Latit janë intensive, pasi ato debatojnë çdo moment me njëra-tjetrën. Në një bisedë me Eglën, Meri Shehu tregon se është kapur sërish me Rozën, këtë herë sepse i tha që mjekra e saj duket silikon.

Advertisements

Sipas saj Roza i është kthyer duke i thënë se “do ia shkulte flokët dhe ekshtejshënat”.

Meri Shehu: I thashë ja kjo mjekra duket si silikon. Kaq dhe ika dhe më tha mua moj kë quan ti…? I thashë moj je në terezi ti? I thashë je mirë ti moj? Po unë të shkul flokët, të shkul ekstejshënat, e di t’i se çfarë të bëj unë? Ua thashë unë iku kjo! Kush është ajo? Të gjithë kemi lënë shtëpitë tona, njerëzit tanë, por jo të na ulë një copë zhargavinë.

Advertisements

Egla: Mos e quaj zhargavinë se është gjynah.

Meri Shehu: Është gjynah, duhet të rritet.

Egla: Në qoftë se ke mundësi ta ndihmosh, ndihmoje, nëse s’ke mundësi shëndet.

Meri Shehu: S’të lë ajo ta ndihmosh, edhe kur i afrohesh me dashuri ajo të… Por unë bëj timen. Mua më vjen inat pse të prishë atë imazhin e bukur të një gjëje të madhe, kaq.

Artikulli paraprakGruaja ekzekuton burrin me thikë në orët e para të mëngjesit
Artikulli tjetër“Kurrë nuk kam bërë p**nografi”- Dervish Hasi e quan 16-vjeçaren gruan e tij! Zbardhet dëshmia e 42-vjeçarit: Jam dakord të qëndroj në burg nëse…