Kthjellët, por ftohtë! Parashikimi i motit për datën 24 janar 2024

Ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, por gradualisht pritet depërtimi i masave ajrore relativisht më të ngrohta me origjinë perëndimore.

Advertisements

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohet i kthjellët si dhe rritje të temperaturave kryesisht në vlerat e mesditës. Në akset rrugore të relieveve malore priten ngrica të forta ndërsa në zonat luginore edhe shikim i reduktuar për shkak të mjegullës së dendur.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-8m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -12 deri 4°C

në zona e ulëta -7 deri 17°C

në zona bregdetare -1 deri 16°C

Artikulli paraprakÇështja “McGonnigal”, Bushkolaj: Fakti që u mbajt 6 orë në SPAK që në seancën e parë, tregon se Neza nuk do i’a hedhi paq
Artikulli tjetërPrej 1 muaj i mbyllur në shtëpi, shqyrtohet sot ankimimi i Berishës për masën e sigurisë