Prej 1 muaj i mbyllur në shtëpi, shqyrtohet sot ankimimi i Berishës për masën e sigurisë

Teksa dje ish-kryeministri Sali Berisha dëshmoi për herë të parë në SPAK, si person nën hetim për çështjen e privatizimit të ish-kompleksit Partizani, mbahet sot seanca për ankimimin e masës ‘arrest shtëpie’.

Advertisements

Ka qenë Berisha që përmes avokatëve të tij ka ankimuar vendimin e GJKKO-së të datës 30, që e la në arrest shtëpie, ndërsa kërkon një masë më të butë. Kujtojmë se dje për rreth 2 orë ish-kryeministri dëshmoi para prokurorëve Arben Krajës dhe Enkelejda Millonait.

Artikulli paraprakKthjellët, por ftohtë! Parashikimi i motit për datën 24 janar 2024
Artikulli tjetërEpo edhe këtë nuk e prisnim! Ja kush do e zvendësojë Ledjonën tek ‘Piranjat’