Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me paundin

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 94.7 lekë dhe do shitet me 95.8 lekë

Advertisements

Euro do blihet me 103.7 lekë dhe do shitet me 104.8 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 111.4 lekë dhe do shitet me 112.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 120.4 lekë dhe do shitet me 121.5 lekë.

Advertisements

Artikulli paraprakPo bisedonin në rrugë, por i moshuari doli në ballkon e katit të 5-të dhe i qëlloi me armë, shpëtojnë mrekullisht 3 të rinjtë!
Artikulli tjetër“Zhurmat nuk e lejonin të flinte”- Qëlloi në drejtim të tre të rinjve në rrugë nga ballkoni, flet gruaja e të moshuarit: Njoftoi policinë, por e shanë!