“Zhurmat nuk e lejonin të flinte”- Qëlloi në drejtim të tre të rinjve në rrugë nga ballkoni, flet gruaja e të moshuarit: Njoftoi policinë, por e shanë!

Bashkëshortja e Fasli Hykës, 83-vjeçarit që qëlloi me çifte në drejtim të tre të rinjve në lagjen Rus në Shkodër, ka treguar detaje nga ngjarja.

Advertisements

83-vjeçarja Hyrije Hyka ka rrëfyer se bashkëshorti i saj dëgjoi disa zhurma pas mesnate që vinin nga rruga dhe po i shqetësonin dy të moshuarit. Në atë moment ai ka telefonuar policinë, duke i kërkuar që të vinin për të vendosur qetësinë.

Ajo theksoi se kur policia mbërriti në vendngjarje, bashkëshortin e saj e ofenduar dhe sipas saj në nerva e sipër, Fasli Hyska gjuajti me çifte.

Advertisements

“Njoftoi policinë, i tha hajde se kanë ardhur njerëz të panjohur. Po bënin zhurmë dhe nuk e lejonin të flinte. Zhurma se lejon të flejë për shkak të shqetësimeve shëndetësore që ka.

Njërin sy e ka operuar, jemi pensionistë. Çiften e ka me leje. Automatikun e ka gjetur. Ai doli bërtiti, lajmëroi edhe policinë. Erdhi policia, nuk e dimë nëse e kanë sharë të rinjtë apo policia. Në ato nerva i gjuajti me çift”, tha gruaja.

Hyrije Hyka tha se i shoqi, gjatë fazave të negociatave i kërkoi policisë që të vetëdorëzohej në mëngjes.

“Ai i kërkoi policisë që të prisnin deri në mëngjes, vij vetë dhe ju tregoj si ishte e vërteta. Drejtori i policisë i tha hajdeni tani, ndërsa ky i tha në mëngjes më caktoni orën dhe vij vetë në polici.

Pse u ngutën ta merrnin natën, nuk ishe nevoja ta merrnin natën. S’jemi gjakpirësia, jemi njerëz që duam qetësinë sepse kemi moshën. Ka sëmundjen që nuk e duron zhurmën”, tha e moshuara.

Artikulli paraprakKëmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me paundin
Artikulli tjetërEkzekutimi i 22-vjeҫarit Gëzim Sinomati në Vlorë, dyshohet për vrasës me pagesë, ҫfarë u gjet te makina e autorëve