‘Gjino kape fikun’/ Feston sot ditëlindjen, si duket tani aktori i “14-vjeç dhëndër”(Foto)

Padyshim një nga personazhet krysorë që na vjen në mendje sapo bëhet fjalë për filma të vjetër shqiptarë është “Gjino”, i njohur si 14 vjeç dhëndër.

Advertisements

E sigurisht, që kemi qeshur të gjithë me batuat e djaloshit, që në film mbante emrin Gjino dhe që e martuan që 14-vjeç.

Aktori që luajti rolin e Gjinos, quhet Admir Sorra dhe sot feston ditëlindjen. Sot ai ka ndryshuar shumë dhe shumë pak ngjason me Gjinon e dikurshëm. Aktualisht ai jeton në Vlorë, por disa vite më parë ai ka jetuar edhe jashtë shtetit.

Advertisements

Aktori nuk është me aktiv në jetën seknike, por as në në rrjete sociale.

Artikulli paraprakMeri shpërthen ndaj Ledjonës: ‘Qeke debile fare. Pse bën si by*** …’!(foto)
Artikulli tjetërVetëvrasja e Bedrie Lokës, zbardhen detaje të reja, flasin vëllai i Xhemal Lokës dhe i 41-vjeçares