Familja e Trump në zi, ndërron jetë…

Amalija Knavs, nëna e ish-zonjës së parë të SHBA-ve Melania Trump, ka ndërruar jetë orët e para të mëngjesit të së mërkurës.

Advertisements

Lajmi është konfirmuar edhe nga ish-presidenti Donald Trump i cili përmes një postimi në Instagram shkruan:

“Kjo është një natë shumë e trishtuar për të gjithë familjen Trump!!! Nëna e bukur e Melanias, Amalija, sapo ka shkuar në një vend të bukur në qiell. Ajo ishte një grua e pabesueshme, dhe do të mungojë përtej fjalëve! Në foton më sipër, me nënën e madhe të Melanias, Amalija”.

Advertisements

Sipas CNN, Knavs dhe bashkëshorti i saj, Viktor kishin banuar në Shtetet e Bashkuara dhe ishin parë shpesh në Uashington, që pasi dhëndri i tyre Trump u bë president në vitin 2017.

Që nga viti 2016, Knavses kishin një shtëpi në Sevnica, një qytet i qetë industrial me 5000 banorë, i vendosur në brigjet e lumit Sava në Slloveninë qendrore, ku Melania Trump ndoqi shkollën fillore. Por që kur nipi i tyre Barron Trump lindi, ata kaluan pjesën më të madhe të kohës në Nju Jork. Knavses u bënë shtetas amerikanë në vitin 2018, duke marrë në mënyrë të diskutueshme shtetësinë e tyre përmes sponsorizimit të vajzës së tyre të rritur, një kategori vizash që administrata Trump kishte kërkuar t’i jepte fund.

Artikulli paraprakI dha fund jetës në anijen hotel në Britani, çfarë deklaron shoku i dhomës së Leonard Farrukut
Artikulli tjetërDetaje nga vrasja e 33-vjeçarit nga kunati/ Ja shuma e parave që p*rdh*nuesi i kërkoi 18-vjeçares, gjithçka u zbulua kur…