Detaje nga vrasja e 33-vjeçarit nga kunati/ Ja shuma e parave që p*rdh*nuesi i kërkoi 18-vjeçares, gjithçka u zbulua kur…

Detaje të reja tronditëse kanë në dritë për krimin brutal të ndodhur mbrëmë në Volos, me autor një 50-vjeçar me origjinë shqiptare dhe viktimë kunatin e tij 33-vjeçar.

Advertisements

50-vjeçari Fatmir Terollari vrau 33-vjeçarin Erjon Pelivani, pasi ky i fundit prej 9 vitesh abuzonte me vajzën e tij dhe së fundmi e kishte shantazhuar për të publikuar video dhe foto.

Sipas burimeve policore, gjithçka ka dalë në dritë kur e reja kërkonte lekë qiranë në qytetin ku studion.

Advertisements

Siç ka marrë vesh babai i saj, qiratë nuk janë paguar pasi 18-vjeçarja shantazhohej nga 33-vjeçarja për 3 mijë euro që ajo të mos zbulonte fotot e tyre.

Vajza e re fillimisht u detyrua t’i tregonte babait se po shantazhohej dhe më pas zbuloi autorin dhe atë që po ndodhte.

Vendimi i parë i 50-vjeçarit ishte ngritja e padisë ndaj tij dhe, vërtet, babë e bijë ishin gati ta bënin atë.

Por kur u paraqitën për të përfshirë mesazhet dhe kërcënimet në padi, babai nuk mundi ta përmbajë zemërimin për atë që lexoi dhe e thirri.

Ata u takuan te “Asteria” Agria, debatuan dhe u përplasën. Më pas 50-vjeçari e ka qëlluar me armë.

Viktima ka tentuar t’i marrë armën dhe gjatë përleshjes ajo është shpërthyer, siç pretendon sulmuesi në polici.

“Isha i hutuar, nuk mund ta besoja çfarë i bëri fëmijës tim”, mësohet se është shprehur 50-vjeçari, ndërsa vajza e tij 18-vjeçare është tmerruar pas asaj që ndodhi.

Dëshmia e babait në polici:

“…Herën e fundit që vajza ime studionte, vazhdimisht më kërkonte t’i dërgoja para. E dija se diçka nuk shkonte kur pronari i banesës ku ajo jeton më telefonoi duke thënë se i kishte borxh qira, ndërsa unë dhe nëna e saj po i dërgonim paratë rregullisht. Kur fola me fëmijën për të parë se çfarë po ndodhte, ajo filloi të qante dhe me tregoi gjithçka kishte përjetuar prej kaq vitesh me 33-vjecarin që e përdhunonte dhe videot që kishte teksa ai e shantazhonte dhe i merrte paratë. Ajo më helmoi fëmijën, bëra atë që duhej të bëja, jam baba…

Artikulli paraprakFamilja e Trump në zi, ndërron jetë…
Artikulli tjetërDallëndyshe Bici refuzon mandatin e Arben Ahmetaj, ja kush e merr