Vijon me tensione situata në Kuvend, plasin shashkat dhe tymueset

Ka nisur me tensione seanca e sotme në Kuvend, ku deputetët e opozitës kanë bllokuar sërish foltoren me karrige.

Advertisements

Ata janë përplasur me gardën në hyrje të Kuvendit, teksa më tej kanë hedhur edhe tymuese.

Deputetët e opozitës kanë hedhur gjithashtu shashka, teksa kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka vijuar me seancën.

Advertisements

Artikulli paraprakPërfundojnë hetimet për Vangjush Dakon, ish-kryebashkiaku i Durrësit akuzohet për shpërdorim detyre
Artikulli tjetërParlamenti miraton buxhetin mes kaosit, mbyllet seanca