E rëndë, autobusi përfundon në luginë, 3 të vdekur dhe 19 të plagosur

Të paktën tre persona humbën jetën dhe 19 të tjerë u plagosën, pasi një autobus pasagjerësh ra në një luginë rreth 100 metra të thellë në Veri të La Paz, kryeqyteti i Bolivisë, shprehen autoritetet lokale.

Advertisements

Autobusi, në pronësi të kompanisë Flota Yunguena, ra në autostradën nga Caranavi në Alto Beni, u tha gazetarëve toger Ëilfredo Juarez, nga Departamenti i Trafikut të provincës Caranavi.

Ekipi i Kërkimit dhe Shpëtimit dhe pjesëtarët e Policisë Rurale dhe Kufitare, kanë shpëtuar të plagosurit, të cilët janë dërguar në qendrën mjekësore në Caranavi.

Advertisements

Ndërkohë, Sektori i Qarkullimit në Caranavi po heton për shkaqet e aksidentit.

Edhe pse nuk ka ende një raport zyrtar për aksidentin, Juarez vuri në dukje se rrugët për në Yungas dhe në Veri të La Paz kanë përjetuar rrëshqitje dheu dhe se dukshmëria ishte e ulët për shkak të kushteve të motit.

Artikulli paraprakSPAK kërkon “arrest në shtëpi”, GJKKO jep sot masën për Berishën
Artikulli tjetërE rëndë! Gjendet pa shenja jete shqiptari, zbardh detajet e para