Udhëtimi kthehet në tragjedi, katër të rinj humbin jetën në Uells

Katër adoleshente kanë humbur jetën pasi u nisën për një udhëtim kampingu. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Uells në Britaninë e Madhe. Aventura e të rinjve u kthye në një tragjedi.

Advertisements

Automjeti i tyre u gjet përmbys dhe i zhytur në ujë.

Jevon Hirst, Harvey Owen, Wilf Henderson dhe Hugo Morris, nga mosha 16 deri në 18 vjeç, besohet se kishin planifikuar një udhëtim kampingu në një fshat të quajyt Snowdania.

Advertisements

Zona është një destinacion jashtëzakonisht i preferuar për alpinistët, apo edhe çiklistët malorë.

Këshilltarja lokale e Plaid Cymru, June Jones, i ka shprehur ngushëllimet familajerëve: “Mendimet tona janë me familjen”, ka thënë ajo.

Artikulli paraprak“Ka shumë futbollistë homos*ksual” – Vesa Vllasaliu shokon me deklaratën ndaj Mërgim Berishës: Kam menduar se dhe ish i fejuari im pëlqente djemtë
Artikulli tjetërU arrestua nga SPAK, e shkuara kriminale e Gërmizit: Grabiti bankën që duhej të ruante, kunati iu vra në “aksion”