Skandal në Përmet: Shoferi i furgonit të shkollës ngacmon s*ksualisht nxënësen e mitur

Dyshohet se ngacmoi seksualisht nxënësen 14-vjeçare, ndalohet shoferi i furgonit në Përmet

Advertisements

PËRMET – Shoferi i linjës së transportit të nxënësve ndalohet nga Policia e Përmetit pasi dyshohet për ngacmim seksual ndaj një nxënëseje të mitur.

Ngjarja ka ndodhur sot ku nxënësja K. C. 14 vjeçare nga fshati Katundisht është ankuar tek mësuesja e saj në shkollën 9- vjeçare “Kamber Bënja” në Këlcyrë.

Advertisements

Përditë shoferi i furgonit që transporton nxënësit nga fshati Katundisht Nikolin J. ngacmonte përmes formave të ndryshme 14-vjeçaren madje dhe fizikisht.

Kjo situatë ka qënë e përsëritur aq sa sot e mitura u ankua tek mësuesja kujdestare pasi kjo e fundit e pa duke qarë.

Menjëherë vajza është çuar në Policinë e Përmetit ku ka dhënë dëshmi nën prezencën e psikologut.

Vetë nxënësja ka rrëfyer momentet e sikletshme dhe ngacmimet seksuale që i bënte shoferi i furgonit.

Pas kësaj është ndaluar shoferi i furgonit Nikolin J. cili po mbahet në dhomat e paraburgimit.

Policia tha zyrtarisht se është ndaluar 35 vjeçari sepse ngacmoi seksualisht një 14-vjeçare në furgonin me të cilin transportonte nxënësit.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Këlcyrë pas kallëzimit të bërë nga një 14-vjeçare se drejtuesi i furgonit që transportonte nxënës shkolle, e kishte ngacmuar seksualisht në mënyrë të vazhdueshme përreth 1 viti, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat i punës, është bërë kapja e shtetasit N. J., 36 vjeç, banues në fshatin Katundisht, Këlcyrë dhe në përfundim të veprimeve të para hetimore është bërë ndalimi i tij për veprën penale “Ngacmimi seksual”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakHoroskopi 11 Nëntor 2023, parashikimi i yjeve për shenjën tuaj
Artikulli tjetërRënia NUK NDALET/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?