Horoskopi 11 Nëntor 2023, parashikimi i yjeve për shenjën tuaj

Dashi

Advertisements

Do jeni shumë të ndjeshëm ndaj vlerave thelbësore gjatë kësaj dite, ndaj komunikimit dhe do jeni më të hapur ndaj dialogut. Nëse jeni në një lidhje nga njëra anë do doni qëndrueshmëri në jetën tuaj dhe nga ana tjetër do tundoheni nga aventurat kalimtare. Kujdes mos tentoni sepse do hidhni poshtë gjithçka që keni arritur deri më sot.

Ju beqarët do jeni sharmante dhe do e keni të lehtë të bëni për vete shumë persona. Në punë do dini si të manovroni në çdo moment dhe keni për të arritur atje ku dëshironi. Do jeni pak individualistë, por do arrini më lart nga sa doni. Për sa i përket planit financiar, ka shumë mundësi të vendosni ekuilibër duke bërë kujdes me shpenzimet.

Advertisements

Demi

Planetët do ju bëjnë më të duruar dhe më të qartë në mendime gjatë kësaj dite. Do i bëni gjërat me strategji dhe do arrini qëllimet. Nëse keni një lidhje, largoni sa më parë rutinën nëse nuk doni që lidhje juaj të marrë tatëpjetën.

Mundohuni me sa të mundni të provoni dhe të eksperimentoni gjëra të reja. Jeta sentimentale për ju beqarët do jetë e favorizuar. Zemra juaj do të rrahë shumë fort. Në punë, posti aktual do kërkojë një formim më të mirë. Përfitoni nga çdo mundësi që do iu jepet sepse fatin do e keni pas vetes. Për sa iu përket financave do e menaxhoni me shumë kujdes buxhetin dhe nuk do bëni shpenzime marramendëse.

Binjakët

Sot nuk do jeni më individualistë se më parë dhe do doni t’i dëgjoni me më shumë vëmendje ata që ju rrethojnë. Nëse jeni në një lidhje do vazhdoni jetën tuaj shumë qetësisht dhe do ndiheni mjaft mirë. Tregohuni sa më të hapur me partnerin. Ju beqarët që deri më sot e keni vuajtur këtë status do keni ndryshme. Ka shumë mundësi të keni një takim premtues dhe të papritur.

Në punë nuk do jeni të lehtë për t’u kënaqur dhe do keni teka me shumicë. Mos kërkoni që të gjithë të bëjnë atë që thoni ju sepse nuk do fitoni asgjë. Hëna do influencojë sektorin e financave. Pritet që situata të fillojë të stabilizohet dhe të keni mundësi të hiqni disa lek mënjanë.

Gaforrja

Jeta juaj do jetë shumë më e kënaqshme sot. Do jeni më zemërhapur dhe të gatshëm për të negociuar për çdo gjë. Ju që keni një lidhje mos kërkoni që partneri t’ua plotësojë të gjitha dëshirat sepse kjo është vërtet e pamundur. Merrini gjërat më lehtë dhe ngjitini shkallët një nga një. Venusi do favorizojë takimet për ju beqarët.

Ka shumë gjasa që personat të jenë pasionantë dhe t’iu bëjnë të ndiheni mirë që në fillim. Në punë situata do jetë më e ngarkuar se disa ditë më parë. Herë pas here do gjendeni edhe përballë dyshimeve, por kolegët nuk do ju lënë në baltë. Financat do jenë më të mira sesa ju mendonit. Do merrni edhe disa para nga një trashëgimi.

Luani

Ka rrezik që yjet të ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj dhe do ju bëjnë të padurueshëm. bëni kujdes me çdo hap që do hidhni. Nëse keni një lidhje duhet t’iu jepni fund tekave sepse në të kundërt mund të keni probleme me partnerin. Mundohuni të jeni sa më realistë. Ju beqarët do jeni ende në dyshim se cilin person të joshni, prandaj do prisni edhe pak ditë për t’u hedhur në sulm.

Në punë duhet të bëni kujdes edhe me fjalët dhe gjestet sepse mund të futeni në konflikte të panevojshme, të cilat do ju shpërqendrojnë plotësisht. Buxheti nuk do jetë problematik kështu që mund të kryeni pa frikë shpenzimet më të domosdoshme.

Virgjëresha

As vetë nuk e kishit menduar se mund të çliroheshit ndonjëherë kaq shumë dhe se mund të bënit gjëra të jashtëzakonshme. Nëse keni një lidhje nuk do reshtni së u dashuruari me partnerin dhe shpeshherë do ju duket sikur jeni nëpër ëndrra.

Ju beqarët do jeni mjaft energjike dhe gati për të bërë çdo lloj çmendurie. E rëndësishme për ju do jetë të mos e ndieni vetminë dhe të mos bini në rutinë.

Sektori profesional nuk do ketë as tronditje, por as ndonjë sukses të jashtëzakonshëm. Kjo ka për të qenë një ditë shumë normale. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi kështu që mund të shpenzoni qetësisht dhe pa frikë.

Peshorja

Për shkak të vendosjes jo të mirë të Uranit dhe Hënës gjatë kësaj dite mund t’iu lindin edhe probleme të vogla. Herë pas here do ju mungojë koherenca. Nëse keni një lidhje dhe bëni pak më shumë lëshime ndaj partnerit, gjërat do ecin më mirë. Nëse nga ana tjetër tregoheni striktë dhe arrogantë mund të keni probleme goxha serioze.

Ju beqarët papritur do takoni një person për të cilin do ju rrahë zemra akoma më fort. Në punë do jetë ditë e mërzitshme dhe mezi do i shtyni orët. Do mundoheni të komunikoni me miqtë në rrjetet sociale për të harruar vështirësitë. Në planin financiar do dini sa para të shpenzoni dhe sa të hiqni mënjanë për të siguruar të ardhmen.

Akrepi

Ka mundësi që sot të merrni një vendim shumë të rëndësishëm. Nuk do ju mungojë asnjë moment siguria tek vetja. Nëse jeni në një lidhje do keni surpriza të këndshme. Partneri mund të ketë menduar edhe për një udhëtim të bukur në një vend që ju e keni ëndërruar gjithmonë. Ju beqarët do keni takime dhe aventura të shumta.

Përfitoni sepse do iu bëjnë të ndiheni mjaft mirë. Në punë do jeni kritikë edhe ndaj vetes dhe kjo do ju ndihmojë për performanca edhe më të mira. Shprehuni pa dorashka për çdo gjë dhe do vlerësoheni. Në planin financiar nuk do keni për çfarë të qaheni sepse situata do jetë më e normalizuar. Kujdes vetëm me blerjet e kushtueshme.

Shigjetari

Për të mos bërë gabime sot nuk duhet të ndiqni instinktet, por duhet t’i peshoni gjërat mirë. Marrëdhënia juaj me partnerin do bazohet tek sinqeriteti. Secili prej jush do respektoje tjetrin dhe mendimet e tij. Nuk do jeni më një çift tradicional, por do tentoni të provoni edhe gjëra të reja e të veçanta. Ju beqarët edhe pse do keni takime nuk do ndihen të kënaqur.

Mesa duket ende nuk ka ardhur dashuria e madhe që keni ëndërruar. Në punë do ju ndryshoje herë pas here humori dhe mund të bëni edhe ndonjë gabim të vogël. Gjithsesi gjithë arritjet që keni pasur më parë do bëjnë që shefat të mos ju kritikojnë. Financat do të përmirësohen falë hyrjes së papritur të disa të ardhurave.

Bricjapi

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për të shprehur ide të reja që do ua ndryshojnë jetën. Venusi premton çaste të gëzuara për ju të dashuruarit. Aspiratat e zemrës suaj do të arrihen dhe do ndiheni për mrekulli. Ju beqarët do i shtoni takimet dhe mund të nisni aventura të këndshme. Mendoni vetëm për të sotmen, lëreni të vijë natyrshëm e ardhmja.

Për punën do jeni shumë të përkushtuar dhe të gjithë do ju vlerësojnë, Nëse punoni në sektorin ekonomik apo atë social do jeni më të privilegjuar. Neptuni do iu sjellë shumë fat me financat. Gjithsesi mirë është mos ndërmerrni rreziqe të tepruara dhe mos bëni shpenzime të pamenduara.

Ujori

Më në fund do ju dalë koha të bëni çdo gjë që dëshironi gjatë kësaj dite. Mund të bëni edhe zgjedhje delikate për të cilat do ju dhënë pak shpirti. Gjithsesi do jetë gjëja më e mirë. Ju të dashuruarit, edhe pse nuk do jeni shumë në qejf përsëri do mundoheni të ruani një klimë harmonike. Nëse jeni beqarë nuk do mund t’i rezistoni dot sharmit të personave që do takoni.

Përfitoni nga kjo mundësi që do iu jepet sepse ata persona në të vërtetë vlejnë shumë. Jeta profesionale do ecë me ritme më të ngadalta megjithatë po patët durim gjërat do ju ecin mirë. Informacionet që do iu japin kolegët vërtetojini para se të reagoni. Në planin financiar do iu duhet të merrni disa para hua sepse situata nuk do jetë e favorshme.

Peshqit

Sot do mendoni gjithmonë si t’i bëni të tjerët të lumtur dhe t’i ndihmoni ata të përballojnë problemet që do iu dalin. Kjo do iu japë më shumë kënaqësi se gjithçka tjetër. Në jetën tuaj në çift do rikthehet gëzimi, sensualiteti dhe romantizmi.

Do ju duket vetja sikur jeni mbi re dhe nuk do e besoni dot se gjithçka po ju ndodh realisht. Nëse jeni beqarë do takoni disa persona të cilët do iu bëjnë t’i harroni të gjitha problemet që keni dhe do iu mahnitin pa masë. Në punë herë pas here do ketë turbullira dhe do viheni në m,mëdyshje për hapat që duhet të hidhni, megjithatë me pak durim dhe përqendrim do ja dilni të përmbushni objektivat. Financat do dini si t’i menaxhoni kështu që gjendja nuk do ketë probleme. /abcnews.al

Artikulli paraprakFOTO/ Ky është shqiptari që u ekzekutua në makinë
Artikulli tjetërSkandal në Përmet: Shoferi i furgonit të shkollës ngacmon s*ksualisht nxënësen e mitur