E bujshme/ CR7 dhe Benzema në të njëjtën skuadër, Premier League rikthen yjet në Evropë

Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema në të njëjtën skuadër, për më tepër sërish në Evropë. Pasi fituan gjithçka me Real Madrid, dy yjet e futbollit botëror, mund të ribashkohen sërish, por këtë herë për të luajtur së bashku në Premier League te klubi i Newscatle. Ashtu siç dihet, “qymyrxhinjtë” janë në pronësi të sheikëve saudit, dhe rregullorja e futbollit anglez i lejon klubet që janë në të njëjtën pronësi të huazojnë lojtarë. Al-Ittihad ku luan Benzema dhe Al-Nassr ku luan Ronaldo janë në pronësi të familjes mbretërore, të njëjtën që drejtojnë edhe klubin e Newcastle.

Advertisements

Për momentin, drejtuesit e klubit të Newcastle kanë prioritet të gjejnë një zëvendësues për Sandro Tonalin i cili është i pezulluar pas skandalit të basteve, për të zëvendësuar italianin do të marrin Ruben Neves nga Al-Hilal. Në janar, kur të hapet merkato, Ronaldo dhe Benzema mund të kenë shansin të rikthehen edhe një herë në futbollin e rëndësishëm Evropian, e sigurt është që nuk do të ishin kundër një huazimi të tillë.

Klubet angleze kërkuan një mocion për të rrëzuar këtë rregull, por nuk siguruan 2/3 e votave, 13 klube votuan kundër, por duheshin 14, duke lënë në fuqi rregullin e huazimit të lojtarëve që janë në të njëjtën pronësi.

Advertisements

Artikulli paraprakRama “shpërblen” administratën: E hëna pushim!
Artikulli tjetërVIDEO/ Aksident i frikshëm, kamioni humb kontrollin dhe bie nga ura