Këngëtari i njohur që u gjet pa shenja jete në dhomën e tij/ Ish-bashkëshortja bën dedikimin prekës me fjalët e Nënë Terezës (FOTO)

Ish-bashkëshortja e Darius Campbell Danesh, Natasha Henstridge, është shprehur pa fjalë teksa ka marrë pjesë në homazhet për yllin e Pop Idol pas vdekjes së tij tronditëse.

Advertisements

Këngëtari u gjet i vdekur në moshën 41-vjeçare në dhomën e tij të banesës në SHBA në Rochester, Minesota, më 11 gusht – edhe pse shkaku i vdekjes mbetet i panjohur.

Vdekja tronditëse e këngëtarit të njohur që u gjet pa

Advertisements

Aktorja kanadeze, e martuar me këngëtarin nga viti 2011 deri në vitin 2018, theu heshtjen e saj teksa ndau një sërë fotosh në një postim prekës në Instagram.

Vdekja tronditëse e këngëtarit të njohur që u gjet pa

Krahas imazheve nga koha e tyre së bashku, Natasha shkroi: “Kam gjetur paradoksin që nëse dashuron derisa të dhemb, nuk mund të ketë më lëndim – Vetëm më shumë dashuri – Nënë Tereza.

Vdekja tronditëse e këngëtarit të njohur që u gjet pa

Nuk kam fjalë Darius… vetëm Dashuria Dashuria Dashuria.”

Në foton e pare, Natasha dhe Darius shiheshin duke pozuar përballë një perëndimi të diellit.

Një tjetër foto tregonte dyshen me dy djemtë e saj Tristan River, 23 vjeç dhe Asher Sky, 21 vjeç, për të cilin Darius ishte njerku.

Çifti, i cili filloi të takohej në vitin 2004, u martua në vitin 2011 në San Ysidro Ranch në Santa Barbara, Kaliforni, por më vonë paraqiti kërkesë për divorc në 2013.

Vdekja tronditëse e këngëtarit të njohur që u gjet pa

Pas një pajtimi të shkurtër në vitin 2016, divorci i tyre u finalizua në vitin 2018. Ai më parë i tha Scottish Herald: “Ajo marrëdhënie sigurisht nuk ishte pa ulje-ngritjet e saj. Gjatë 12 viteve, ne u ndamë shumë herë dhe patëm një periudhë prej gjashtë muajsh.’

“Shpesh ishte një lidhje në distancë. Kjo në vetvete ishte një përvojë e mahnitshme, por e dhimbshme. Kur e doni dikë, dëshironi të jeni me të.’

Vdekja tronditëse e këngëtarit të njohur që u gjet pa

Çifti nuk pati kurrë fëmijë, megjithëse Darius e shijoi rolin e tij si njerku i Tristan River dhe Asher Sky, djemtë të cilët ajo i ndan me ish-burrin Damian Chapa.

Lajmi për vdekjen e Darius erdhi vetëm disa javë larg një turneu ribashkimi me ish-bashkë yjet e tij.

Vdekja tronditëse e këngëtarit të njohur që u gjet pa

Familja e Darius shkroi në një postim në Tëitter duke njoftuar lajmin të martën: “Me pikëllim të madh njoftojmë ndarjen nga jeta të Darius Campbell Danesh.

“Darius u gjet pa ndjenja në shtrat në dhomën e tij të apartamentit në Rochester, Minesota dhe u shpall i vdekur pasdite nga zyra e ekzaminuesve mjekësorë lokalë.”

Vdekja tronditëse e këngëtarit të njohur që u gjet pa

Policia ka thënë se nuk ka “asnjë shenjë të qëllimit apo rrethanave të dyshimta” deri më tani, ndërsa ata presin raportet toksikologjike ndërsa hetojnë vdekjen e yllit të ndjerë të Pop Idol.

Vdekja tronditëse e këngëtarit të njohur që u gjet pa

Artikulli paraprakMeta: Rama nxit grupet kriminale për akte, kur në fokus është qeveria për korrupsion!
Artikulli tjetërSot iu shpall në kërkim babai, dëshmia e Nuredin Dumanit që përfshiu Florenc Çapjan, tregon porosinë dhe emrin: Më dha 200 mijë euro për…