Meta: Rama nxit grupet kriminale për akte, kur në fokus është qeveria për korrupsion!

Në konferencën për mediat të mbajtur ditën e sotme, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta akuzoi kryeministrin Edi Rama se nxit grupe kriminale për të spostuar vëmendjen kur ka ngjarje të fokusuara te vetë kryeministri ose qeveria e tij për korrupsion.

Advertisements

“Qëllimi i tij është të shpikë konflikte, rrëmujra.

Madje ka dhe të dhëna që në bashkëpunime me grupe kriminale kur ka ngjarje të fokusuara te qeveria e tij dhe ky vetë për korrupsion nxit grupe kriminale për të kryer akte që të dalë në plan të parë kronika e zezë që të shmanget vëmendja.

Advertisements

Mos u habisni edhe për këto gjëra”-tha Meta.

Artikulli paraprakSonila Meço sulmon koncertin e Noizy-t: U skandalizova me tekstet e ndyra që më këndoi vajza 11 vjeçe, po e përdor bashkia për vota
Artikulli tjetërKëngëtari i njohur që u gjet pa shenja jete në dhomën e tij/ Ish-bashkëshortja bën dedikimin prekës me fjalët e Nënë Terezës (FOTO)