Këmbimi valutor, 19 gusht 2022/ Ja sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 111.7 lekë dhe shitet 117.7 lekë.

Advertisements

Euro sot blihet me 114 lekë në shitje, sot këmbehet me 120 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.3 lekë, dhe shitet me 142.3 lekë.

Advertisements

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.1 lekë, shitet me 124.1lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.6 lekë dhe shitet me 92.6 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Artikulli paraprakAtentat shqiptarit në Itali/ Dyshohet për hakmarrje, vite më parë vrau një person, 2 në kërkim
Artikulli tjetër“Gazetarë të degjeneruar”/ Artan Hoxha i kthehet keq nënkomisares së Elbasanit: Nepërka paska dalë nga kafazi!