Sapo ka përfunduar samiti i BE në Bruksel, zyrtari i lartë Michel ka deklaruar se prioritet kemi bisedimet me Shqipërinë dhe RMV.

Advertisements

Pas pak do të dalin në konferencë për shtyp kryeministri Rama, Vuçiç dhe Kovaçevski.

Bëhet me dije se është anuluar konferenca për shtyp mes Macron, Von der Leyen dhe Michel.