Vrasja e Ardian Nikulajt/ Portugezi Ruben Saraiva: Nuk kam lidhje me ngjarjen

Këtë të mërkurë, i dyshuari si autori që ekzekutoi biznesmenin Ardian Nikulaj në Shëngjin të Lezhës më 19 prill, Ruben Saraiva, ka mbajtur një qendrim mohues gjatë seancës në Gjykatën e Lezhës.

Advertisements

Gjatë marrjes në pyetje, ai ka thënë se nuk ka lidhje me këtë ngjarje.

Ruben Saraiva, dyshohet si ekzekutori, për Edmond Haxhia, në rolin e porositësit por edhe për britanikët, Stephen Hunt, Thomas Mithan, Harriet Bridgeman, dhe për Harry Simpson, të cilët rezultojnë në rolin e vëzhguesëve ditën e ngjarjes.

Advertisements

Ekzekutimi i Nikulajt, pasoi dy vrasje të tjera, ngjarje këto ende pa autor, ku në korrik të këtij viti u vra Nikolin Lekstakaj, ndërsa më 4 dhjetor u ekzekutua Etjan Nikulaj, djali i xhaxhait të Ardian Nikulaj.

Pista kryesore ku janë fokusuar hetimet për këtë ngjarje, është ajo e gjakmarrjes mes fiseve Nikulaj dhe Lekstakaj, ku gjithcka nisi në vitin në vitin 1996, pas ekzekutimit të vëllait të Ardian Nikulajt, për pagesën në një pikë karburanti.

Artikulli paraprakShpërthim në një fabrikë fishekzjarrësh, 20 të vdekur
Artikulli tjetërDrini Zeqo largohet nga shtëpia e Big Brother VIP, zbulohet arsyeja e fortë