Tronditëse! Burri vret gruan dhe 3 vajzat, dyshohet se…

Një baba i pesë fëmijëve nga Çikago, Shtetet e Bashkuara akuzohet se ka vrarë gruan dhe tre vajzat e tij në shtëpinë e tyre, pasi sipas tij gruaja ishte e përdalë dhe donte vetëm para.

Advertisements

63 -vjeçari Maher Kasem mëngjesin e së dielës qëlloi 7 herë gruan e tij 53-vjeçare Majeda dhe vajzat Halema, 25, Zahia, 25 dhe Hanan, 24, brenda shtëpisë së tyre në Tinley Park.

Në momentin e vrasjes së katërfishtë, njëri nga dy djemtë e familjes ndodhej brenda në shtëpi dhe po flinte. Kasem, i cili kishte dalë në pension së fundmi, u tha oficerëve se gruaja e tij ishte gjithmonë e shqetësuar për paratë dhe veçanërisht për mënyrën se si mund t’i siguronte ato.

Advertisements

Para vrasjes Kasem ka qenë duke u zënë me njërën nga vajzat e tij në bodrumin e shtëpisë, ndërsa djali i tij 19-vjeçar po flinte në një dhomë tjetër. Djali thuhet se dëgjoi babanë e tij duke ecur lart e poshtë shkallëve më shumë se një herë ndërsa dy motrat e tjera dhe nëna e tij u përpoqën ta qetësonin.

Papritur djali dëgjoi të shtëna armësh dhe shkoi në bodrum ku pa nënën e tij të shtrirë në dysheme. Më pas babai qëlloi sërish gruan dhe vajzat në sy të të birit.

Pas të shtënave Kasemi thirri policinë për të raportuar se gruaja e tij ishte qëlluar, por nuk dha detaje të tjera. Kur mbërritën oficerët, ata e pyetën se ku ishte viktima dhe ai tregoi me gisht për në bodrum.

Policia më pas e pyeti Kasemin nëse dikush tjetër ishte qëlluar dhe ai u përgjigj se kishte katër viktima. Familjarët e autorit thanë se ai kishte nën vëzhgim të rreptë gruan dhe vajzat e tij dhe një sherr mes tyre ka çuar në vrasjen e tyre.

“Ai nuk e linte gruan të dilte nga shtëpia. Unë vija dhe e nxirrja fshehurazi jashtë. Ai po i thoshte të mos fliste me mua”, tha kushëriri Mohamed Kasem.

Artikulli paraprak“Qënke i rrezikshëm ti”- Erjolës i bie peshqiri nga trupi teksa kërcente me Elvisin, gazetari: Me tek shikim ra na tokë
Artikulli tjetërNuk deklaroi dënimin në Greqi, Gjykata e Posaçme cakton 1 vit burg për kryebashkiakun e Kuçovës, Kreshnik Hajdari