Tragjike në Itali, i riu shqiptar humb jetën në aksident

Një 32-vjeçar me origjinë shqiptare ka humbur jetën pas një aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur në orët e vona të pasdites në zonën Selva Piana të Mosciano Sant’Angelo, Itali.

Advertisements

Sipas mediave italiane, rreth orës 18:00, makina Fiat Punto me të cilën po udhëtonte 32-vjeçari, në një kryqëzim, për arsye ende nën hetim, u përplas me një Audi A3 që drejtohej nga një djalë 25-vjeçar.

Me sinjalizimin e alarmit, Forcat e Zjarrfikësve nga Komanda Teramo kanë ndërhyrë dhe kanë bashkëpunuar me personelin mjekësor për t’i dhënë ndihmë drejtuesit të mjetit Fiat Punto: i riu, pavarësisht masave reanimuese të marra, ka ndërruar jetë.

Advertisements

Nga ana tjetër, 25-vjeçari ka mbetur i plagosur dhe është transportuar në spital.

Artikulli paraprakBota e futbollit në zi/ Ndërron jetë legjenda e parë që fitoi Kupën e Botës si lojtar dhe si trajner
Artikulli tjetërPas 6 muajsh në arrati, Arben Ahmetaj humb sot mandatin e deputetit, dy emrat që mund ta zëvendësojnë në Kuvend