Tërmeti i fuqishëm godet vendin fqinj, lëkundjet ndihen edhe në Pogradec

Një tërmet 3.7 ballë me epiqendër në Ohër të Maqedonisë së Veriut është shënuar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme.

Advertisements

Tërmeti është ndjerë edhe në zonën e Pogradecit dhe Pustecit për shkak të afërsisë ndërkohë që nuk raportohen probleme nga lëkundjet.

Tërmeti është shoqëruar është me paslëkundje të tjera, të cilat kanë qenë të një shkalle me të ulët pa shkaktuar probleme apo panik.

Advertisements

Artikulli paraprakParashikimi i motit për sot, temperatura të ulëta dhe ngrica
Artikulli tjetërLa shtëpinë e BBV, ish-banori paralajmëron: Do tregoj gjithçka…