Sa arrijnë temperaturat në fundjavë, meteorologu i njohur tregon çfarë pritet në vijim

Meteorologu Hakil Osmani tregon se moti do vijojë të jetë i paqëndrueshëm si për kushtet atmosferike edhe për luhatjen e temperaturave.

Advertisements

Jo vetëm dita e premte, por gjitha java ka sjell një mot të paqëndrueshëm. Reshjet do të jenë prezente edhe sot. Duke filluar orët e mbrëmjeve kemi një përmirësim të kushteve atmosferike, reshjet mbeten prezente në zonat veriore.

Temperaturat do të kenë rritje deri në 18 gradë celcius, në qytetet si Durrës, Vlorë, Sarandë.

Advertisements

Mëngjesi i sotëm është ndjerë i ngrohtë pasi minimlja ka shënuar 3 gradë celcius në zonat malore, ndërsa në vijën bregdetare dhe në zonat qendrore minimalja ka shënuar 9-12 gradë celcius.

Fundjava do të sjelli mot të paqëndrueshëm. Dita e shtunë do të jetë herë pas here me reshje shiu në ultësirat perëndimore.

Në zonat malore rishafqen flokët e dëborës, pasi temperaturat bien me 3-4 gradë celcius. Në zonat malore zbresin në vlera negative.

Mesdita sjell sërish rënie të temperaturave, maksimumi është 16 grdaë celcuis.

Orët e para të ditës së diel psëojnë sërish ulje temperaturat. Vranësirat dhe të jenë prezente, ku nuk do të mungojnë reshjet e dëborës në juglindje, ndërsa verilindja pret reshje më të pakta.

Artikulli paraprakE bujshme! SPAK sekuestron HEC-in e Erzen Breçanit dhe llogaritë bankare të Ervin Matës, nën hetim pasuror edhe Elvana Gjata
Artikulli tjetërBardhi për Reformën Zgjedhore: Duan t’u hedhin shqiptarëve hi syve!