Bardhi për Reformën Zgjedhore: Duan t’u hedhin shqiptarëve hi syve!

Deputeti i PD-së Gazment Bardhi ka folur për Komisionin e Reformës Zgjedhore ku tha se Edi Rama është ai që nuk ka dashur të bëhet Reforma pasi ai nuk kërkon zgjedhje të ndershme dhe të mira.

Advertisements

Ai është shprehur se opozita kërkon të marrë pjesë në Komision por nuk është lejuar.

Bardhi ka thënë Mazhoranca kërkon që të hedhë hi syve të shqiptarëve që kërkojnë zgjedhje të ndershme.

Advertisements

“Qëllimi ishte ti hidhnin hi syve shqiptarëve

Nëse do të donin reformë do të duhet ta kishin përmbyllur gjatë këtyre dy viteve

Sot opozita nuk ka bllokuar komisionin, por mazhoranca ka bllokuar pjesëmarrjen e opozitës, sepse ka si qëllim të bllokojë reformën zgjedhore.

Rama nuk ka ndërmend të bëjë zgjedhje të lira dhe të ndershme prandaj nuk do përfaqësuesit e opozitës.

Opozita do të marrë pjesë, por nuk po lejohet. Opozita do të përmbyllë sa më shpejt, por ajo mbahet e bllokuar nga vullneti i Ramës

Janë 50 deputetë të opozitës kanë humbur besimin tek ata që e bllokuan për dy vite”, tha nder te tjera Bardhi.

Artikulli paraprakSa arrijnë temperaturat në fundjavë, meteorologu i njohur tregon çfarë pritet në vijim
Artikulli tjetërU kërcënua me vrasje nga djali, flet babai: Ka probleme psikologjike, të lirohet. Shkoi puna deri te RENEA