Punonte në kompaninë e saj, reagon Zajmina Vasjari për gruan që u vetëflijua në Durrës

41-vjeçarja Bedrie Loka nënë e katër fëmijëve, pas bullizimit në platformën “Tik-Tok” dhe dhunës nga bashkëshorti, i dha fund jetës, duke pirë fotoksinë.

Advertisements

Ngjarja ka ndodhur më 2 janar. 41-vjeçarja mori hapin fatal për jetën, pasi bullizohej në rrjetin social TikTok nga kolegët e fasonerisë ku ajo punonte.

Ditën e sotme është arrestuar edhe bashkëshorti i saj Xhemal Loka. Nga hetimet rezultoi se 45-vjeçari ka dhunuar në mënyrë të vazhdueshme bashkëshorten e tij, Bedrie Loka.

Advertisements

Ai ishte kthyer nga Greqia dhe e kishte kërcënuar me thikë gruan për ta vrarë, në prezencë të njërit prej fëmijëve të tyre.

Për këtë ngjarje ka reagur edhe Zaimina Vasjari e cila ka zbuluar se e ndjera punonte në kompanin e saj. Zaimina shprehet se askujt nuk i interesoi historia e një gruaje të dhunuar por iu interesoi historia e Tik Tokut.

Artikulli paraprakVrau e groposi 31-vjeçarin, arrestohet në Itali Agron Tufa
Artikulli tjetër“Kishte shenja në krahun e majtë”, Vetëvrasja e 41-vjeçares, flet vëllai dhe kushëriri: E ka vrarë i shoqi!