Përfshihen nga flakët banesat e komunitetit rom në Shkodër

Në lagjen Tepe në Shkodër, ku banojnë disa qytetarë të komunitetit Rom, ka rënë zjarr dhe për pasojë kanë marrë flakë disa “banesa”.

Advertisements

Pas njoftimit, ekipet zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Si pasojë e zjarrit mësohet se ka dëme materiale, fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Advertisements

Artikulli paraprak“I nxorën video duke pirë alkool”, banori i ‘Big Brother’ merr vendimin e papritur
Artikulli tjetërI fundit! Viktima e parë nga gripi në Shqipëri