Partneri i mori jetën/ Familja i jep sot lamtumirën e fundit 41-vjeçares shqiptare

Ditën e sotme do t’i jepet lamtumira e fundit nga familja dhe të afërmit 41-vjeçares shqiptare, Xhorxhia Murati, e cila në pritje të një fëmije, u vra në mënyrë makabër nga partneri i saj.

Advertisements

Ngjarja ndodhi natën e ndërrimit të viteve, ndërkohë 39-vjeçari ishte ndihmuar dhe nga një mik i tij 34-vjeç, të dy shtetas grek me hetimet vazhdojnë në vendin fqinj.

Ceremonia mortore do të zhvillohet në orën 11:00 në një kishë në zonën e Ai Giannis në Kalamaria, Selanik.

Advertisements

Ndërkohë, ndaj dy të pandehurve është ngritur akuza për vrasje, ndërprerje të shtatzënisë dhe grabitje si dhe për armëmbajtje pa leje dhe përdorim të paligjshëm, ndërsa pas afatit që kanë marrë dje pritet që t’i kërkojnë falje hetuesit mëngjesin e së shtunës.

“Nuk kam asnjë lidhje me vrasjen, nuk di asgjë. Unë isha në shtëpi dhe po flija. Nuk kam asnjë përfshirje dhe me sa duket miku im ka bërë gjithçka pasi ka treguar edhe vendin ku ndodhej kufoma”, thotë partneri 39-vjeçar i Gjeorgjisë fatkeqe, i cili akuzohet se ka kryer vrasjen brutale në Selanik së bashku me bashkëpunëtorin e tij.

Sipas avokatit mbrojtës të 39-vjeçares, Othona Papadopoulos, i pandehuri mohon përfshirjen e tij në vrasje, pohon se nuk kishte asnjë përfshirje dhe se nuk kishte dijeni për vdekjen e saj.

Nga informacionet, 39-vjeçari ka gjithsej 45 dosje kundër tij për raste të ndryshme, përfshirë rrahjet, dhunën në familje dhe një akuzë për përdhunimin e motrës së tij . Nga ana e tij, i pandehuri i dytë, 34 vjeç, pretendon se nuk dinte asgjë për aktin e vrasjes dhe se qëllimi i tij atë natë ishte grabitja e viktimës.

Artikulli paraprakPiu 10 tekila, Saideja dehet dhe shtrihet në studio(Video)
Artikulli tjetërPërdh**imi i 18-vjeçares shqiptare në Greqi nga vëllai i njerkës, doktori i njohur zbulon detajet e reja: Të dyja familjet kishin…