Parashikimi i motit për sot, kthjellime dhe vranësira

Moti në vendin tonë, parashikohet të jetë me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu.

Advertisements

Në zonat malore reshje të pakta bore

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-42 km/h.

Advertisements

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 6 deri në 10°C.

Artikulli paraprakNjë ndërtesë përfshihet nga flakët, 39 persona humbin jetën
Artikulli tjetërEuro dhe Paundi harrojnë të “ngrenë kokë”, leku “mbret” / Valuta për sot