Euro dhe Paundi harrojnë të “ngrenë kokë”, leku “mbret” / Valuta për sot

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 94 lekë dhe do të shitet me 95.8 lekë.

Advertisements

Monedha evropiane euro do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 109.5 lekë dhe do shitet me 110.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet me 120.5 lekë dhe do shitet me 121.5 lekë.

Advertisements

Artikulli paraprakParashikimi i motit për sot, kthjellime dhe vranësira
Artikulli tjetërQeveria pranon se autostrada Tiranë-Durrës do jetë me pagesë (Dokumenti)