Parashikimi i motit për sot, 26 Janar 2024, vranësira dhe kthjellime, temperaturat në rritje

Moti në vendin tonë, do të jetë me kthjellime, mjegulla do të jetë e pranishme në Juglindje dhe Verilindje në mëngjes dhe mbrëmje, vranësira mesatare pasdite .

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE), me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcë s 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Advertisements

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore -1/9°C

– Zonat e ulëta 2/15°C

– Zonat bregdetare 7/16°C

Artikulli paraprakHoroskopi për sot, në dashuri ka diçka për të zgjidhur
Artikulli tjetërLargimi nga Çelsi duket i pashmangshëm, Broja pritet titullar kundër sulmuesit që mund ta zëvendësojë