Nuk përballon vdekjen e djalit, ish-efektivi vret të gjithë familjen e më pas veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malin e Zi në orët e para të mëngjesit të së dielës. Mediat vendase bëjnë me dije se një ish-efektiv policie në gjendje të rënduar psikologjike ka ekzekutuar familjen e tij e më pas veten.

Advertisements

Nga të dhënat paraprake dyshohet se motivi i këtij krimi ka qenë gjendja emocionale e autorit pasi nuk përballoi dot vdekjen e djalit.

Ish-efektiv i policisë me inicialet M.D., ka qëlluar bashkëshorten djalin e tyre dhe më pas veten, në banesën e tyre në Podgoricë, shkruan Vijesti.

Advertisements

“Hetimet në vend janë kryer nga prokurori i shtetit në Prokurorinë e Lartë në Podgoricë me pjesëmarrjen e ekspertëve balistikë dhe oficerëve të Departamentit të Sigurisë në Podgoricë.

Sipas informacioneve të disponueshme, arma e cila është përdorur si mjeti i kryerjes së kësaj vepre ka qenë në posedim privat, në vendngjarje janë gjetur edhe dy armë zjarri, për të cilat policia do të konstatojë nëse ato janë në posedim të ligjshëm”, thuhet në njoftimin e Drejtorisë së Policisë së Malit të Zi.

Artikulli paraprak“Unë të futen në krevat, ndërsa ti…”- Ilnisa bëhet xheloze për Meritonin: U bërë ti me ato kërcimet sensuale! Ishte një skenë e neveritshme ajo…
Artikulli tjetërPërplasen dy makina, plagoset çifti i të rinjve dhe një person tjetër! Detaje si ndodhi aksidenti