Nëntë tërmete brenda 10 orëve, ja zonat që u ‘shkundën’ sot në Shqipëri(Detaje)

Nëntë tërmete janë regjistruar këtë të martë (9 janar) në vendin tonë brenda 10 orëve.

Advertisements

Sipas IGJEUM lëkundjet sizmike janë regjistruar në Korçë, Koplik, Konispol, Vlorë,Prrenjas dhe Ersekë.

Magnituda e tërmeteve ka qenë e lehtë, nga 2 deri në 3.1 Rihter.

Advertisements

Për fat të mirë lekundjet sizmike kanë qenë të vogla dhe nuk kanë shkaktuar panik te qytetarët.

Tërmetet që u shënuan sot:

9 Jan 2024, 10:30:47 am
Magnituda: 2 Rihter
Thellësia : 15 KM
Vendodhja : Maliq, Korçë
9 Jan 2024, 10:25:00 am
Magnituda: 2.1 Rihter

Thellësia : 15 KM
Vendodhja: Çërravë, Korçë
9 Jan 2024, 6:40:07 am
Magnituda: 2 Rihter
Thellësia : 15 KM

Vendodhja : Voskop, Korçë
9 Jan 2024, 6:08:55 am
Magnituda: 2.4 Rihter
Thellësia : 15 KM
Vendodhja : 166 km SE of Erseke
9 Jan 2024, 5:48:38 am
Magnituda: 2 Rihter

Thellësia : 15 KM
Vendodhja : 28 km NE of Prrenjas
9 Jan 2024, 4:19:21 am
Magnituda: 2.3 Rihter
Thellësia : 15.4 KM
Vendodhja : 157 km SE of Konispol

9 Jan 2024, 3:44:53 am
Magnituda: 2.5 Rihter
Thellësia : 9 KM
Vendodhja : Lukovë, Vlorë
9 Jan 2024, 3:21:53 am
Magnituda: 2.7 Rihter
Thellësia : 5.3 KM

Vendodhja : 166 km SE of Konispol
9 Jan 2024, 1:02:20 am
Magnituda: 3.1 Rihter
Thellësia : 36.7 KM
Vendodhja : 704 km NW of Koplik

Artikulli paraprakLot dhe dhimbje, 25-vjeçari shqiptar mbyll sytë në lule të rinisë
Artikulli tjetër“Kompleksi Partizani”/ Berisha nxjerr raportin: Rama fshehu dokumentet që faktojnë se nuk ka asnjë shkelje ligjore