Lot dhe dhimbje, 25-vjeçari shqiptar mbyll sytë në lule të rinisë

Një 25-vjeçar shqiptar është ndarë nga jeta në Itali. Ai është Markeliano Aniaj. I riu me origjinë shqiptare ndërroi jetë në shtratin e spitalit, pasi qëndroi në koma për disa ditë për shkak të komplikimeve që nuk lidhen drejtpërdrejt me sëmundjen e tij, me të cilën po luftonte prej disa kohësh, sipas mediave italiane.

Advertisements

I gjithë komuniteti, i prekur thellë nga tragjedia, u mblodh rreth familjes së Aniajt për ta ngushëlluar. “Një jetë e re që ikën është gjithmonë dhimbje për të gjithë”, “Lamtumirë engjëll i vogël, pushofsh në paqe”, “Na mbro nga atje lart…”, “Një djalë shumë i ëmbël”, “Po më qan zemra”, ishin disa nga mesazhet ngushëlluese për vdekjen e tij të parakohshme.

Artikulli paraprak“Abuzimi se**sual”, gjykata la në burg 29-vjeçarin, flet nëna e 12-vjeҫares: Vajza flinte në një dhomë me Kledi Tirollarin
Artikulli tjetërNëntë tërmete brenda 10 orëve, ja zonat që u ‘shkundën’ sot në Shqipëri(Detaje)