“Ne kemi papunësinë më të madhe”/ Aktivisti i njohur ngre alarmin: Kushdo që jeton në fshat quhet…

Aktivisti dhe kreu i lëvizjes “Shqipëria Bëhet” tha në një intervistë televizive se Shqipëria ka numrin më të lartë të papunësisë në Europë, por nga shifrat e publikuara del 9% më lart se Franca.

Advertisements

Sipas Lapaj kjo ndodh pasi çdo person që jeton në fshat konsiderohet i vetëpunësuar dhe ky është një sistem që nuk e ka asnjë vend tjetër.

“Ne kemi papunësinë më të madhe ne Europë. Unë e besoj fort këtë. Por në statistika dalim më mirë se Franca 9%, mblidhi shifrat gjithë ditën, nuk arrin ta gjesh pse. Pse ndodh kjo?

Advertisements

Ne kemi një formulë unike, që kushdo që jeton në fshat në këtë vend konsiderohet i vetëpunësuar”,-tha Adriatik Lapaj.

Artikulli paraprakBerisha shton akuzat: Rama është armik i fjalës së lirë, Rilindja gjëja më e keqe që i ka ndodhur popullit shqiptarë
Artikulli tjetër“Kanë arritur nivelin tavan”, eksperti imobiliar tregon se si do varjojnë çmimet e banesave këtë vit