Momentet e fundit të Bedrie Lokës, bashkëshorti i së ndjerës pretendon se 41-vjeçarja i kërkoi falje për vetëvrasjen në spital

Gazetarja Klodiana Haxhiaj, zbuloi detaje të reja nga vdekja e 41-vjeçares, Bedrie Loka në Durrës.

Advertisements

Sipas gazetares, bashkëshorti i së ndjerës, Xhemal Loka ka dëshmuar se në momentet e fundit të gruas së tij, ajo i ka kërkuar falje për vetëvrasjen. Falja pretendohet se ka ndodhur kur 41-vjeçarja ndodhej në spital, ku madje para se të ndërronte jetë uroi vajzën për ditëlindjen.

“Janë disa video që janë gjetur nga telefoni i Xhemal Lokës, bashkëshorti i së ndjerës Bedrie Loka. Ai e kishte fshehur telefonin në banesën e motrës së tij, por u gjet nga policia. Videot janë filmuar nga djali 10-vjeçar dhe ishte sërish kjo video që familjarët kanë dëshmuar sërish në polici. Edhe djali i madh i familjes dëshmoi dhunën psikologjike të ushtruar nga babai ndaj nënës së tij. Në telefonin që është sekuestruar ka dhe video të tjera, por ajo e publikuara është më domethënëse.

Advertisements

Xhemal Loka në asnjë moment nuk ka pranuar se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, madje sipas tij e ndjera i ka kërkuar falje në momentin që është përmendur në spital. “Më falni që kreva këtë veprim”, i ka thënë 41-vjeçarja bashkëshortit të saj, sipas këtij të fundit. Xhemal Loka u denoncua si autori që ka vrarë bashkëshorten nga familjarët e Bedries”.

Artikulli paraprakI dha fund jetës me fotoksinë, gazetari i njohur plas deklaratën “b*mbë”: Debatet mes Bedries dhe vjehrrës si shkak i vjedhjes së…
Artikulli tjetërVrasja e Gëzim Sinomatit, gazetari i njohur zbërthen prapaskenat e forta: Gjithçka e përllogaritur, autori priti për 30 minuta viktimën…