Mjeku me 4 gra në shtëpi, eksperti: Si u fsheh krimineli nën petkun e “besimtarit”

Eksperti i Sigurisë, Fatjon Softa ka reaguar në lidhje me një ngjarje të bujshme që është bërë dje publike. Dervish Hasi, kardiologu që punonte në spitalin e Sanatoriumit kishte 3 gra dhe së fundmi kishte abuzuar me një 16 vjeçare për 2 vjet duke e prezantuar si gruan e tij të katërt. Eksperti i sigurisë e ka cilësuar kardiologun si versionin shqiptar të Jeffry Epstein.

Advertisements

Postimi i plotë:

#JeffreyEpstein ne versionin shqip!

Advertisements

Arrestohet kardiokirurgu i Sanatoriumit, akuzohet se abuzoi seksualisht dhe shfrytëzoi 16 vjeçaren për 2 vite! E prezantonte si gruan e katërt!
Nje mjek qē abuzonte me “pacientet” “grate e tij” dhe nje minorene, per prostitucion apo epshe, nje semafor i kuq ne sherbimet shendetsore, nen petkun e nje “besimtari” “mekatar” nje shqetesim serioz dhe trondites.
Dervish Hasi, me profesion kardio-kirurg, është arrestuar sot nga policia e Tiranës pasi dyshohet se ka shfrytëzuar një të mitur për prostitucion.
Por emri i tij nuk është i panjohur për policinë. Mjeku Hasa ka qenë edhe i hetuar nga SPAK. Prokuroria e Posaçme kishte dyshime se mjeku ishte i përfshirë në grupin që furnizonte me tritol dhe armë snajper kriminelë brenda dhe jashtë vendit.
#Kodi penal duhet te ashpersohet per ndeshkim per abuzimet e sherbetoreve publik,

Punonjes policie!
Mjek!
Mesues!
Ushtarak!
Zyrtar!
Gjygjtar apo Prokuror!
Sherbetori te besimit fetar!

Artikulli paraprakE rëndë, 24-vjeçarja qëllon 50 herë me thikë blogeren, donte të falsifikonte vdekjen…
Artikulli tjetër“Mund të kemi dëmtim të mëlçisë deri në vdekje”, cili është ilaçi që mjekja nuk rekomandon të përdoret më shumë se 3 herë në ditë