Mbante të izoluar nënën, gruan dhe fëmijët, ja si e kishte “blinduar” banesën me kamera 35-vjeçari në Tiranë

Kanë dalë pamjet nga banesa ku 35-vjeçari, Jetnor Zhaboli mbante të mbyllur, nënën, gruan dhe fëmijët e mitur, duke i monitoruar me kamera sigurie.

Advertisements

Siç shihet edhe nga pamjet, 35-vjeçari ka montuara kamera në hyrje të derës se shtëpisë, si edhe anash saj, për të parë nëse dikush prej tyre do të dilte nga shtëpia, kur ai nuk ndodhej aty.

Po ashtu, Jetnor Zhabolli, pasi largohej nga banesa, bllokonte edhe valët e telefonit të familjarëve të tij, që të mos kishin mundësi të kontaktonin me të tjerë.

Advertisements

Zhaboli, baba i dy fëmijë të mitur 5 dhe 9 vjeç, ka deklaruar se bënte këtë për t’i mbajtur nën kontroll.

Përveç kësaj ai dhunonte vazhdimisht bashkëshorten e tij, ndërsa kjo e fundit kishte tentuar disa vetëvrasje, ndërsa policia gjeti në banesë dy letra lamtumirë që ajo i kishte dërguar të afërmve të saj.

Policia kishte marrë informacion prej kohësh në lidhje me këtë ngjarje, ndërsa në momentin që ka shkuar në banesë, ka dëgjuar zërat e njerëzve që ishin brenda saj, por asnjë nuk mund të dilte.

Ka qenë vetë 35-vjeçari ai që i ka hapur derën policisë.

Ky i fundit, me profesion ekonomist, tashmë është arrestuar dhe policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes së rëndë.

Artikulli paraprak“Jemi njohur në…”- Detaje të reja nga vrasja e shqiptarit në Itali, 39-vjeçari ka pasur lidhje jashtëmartesore më një grua shqiptare. Ja çfarë dëshmoi 30-vjeçarja
Artikulli tjetërMbylli prej muajsh familjen brenda në banesë, del fotoja e 35-vjeçarit