Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Çfarë po ndodh me monedhat e huaja, ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 27 janar 2024, dollari amerikan blihet me 95.2 lekë dhe shitet me 96.3 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103.6 lekë dhe shitet 104.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109.8 lekë, ndërsa në shitje me 111 lekë.

Advertisements

Paundi britanik blihet me 120.9 lekë dhe shitet me 122 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.5 lekë, ndërsa në shitje me 71.5 lekë.

Artikulli paraprakDo jetojnë ditët më të mira, zbuloni shenjat më të favorizuara dhe muajt më me fat për këtë vit
Artikulli tjetërSurpriza e motit për ditën e sotme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat