“Jeni gati për vendime të vështira”, horoskopi i muajit Janar 2024: Shenjat që “luftojnë” për trashëgimi

Vitin e Ri po e nisni plot optimizëm, veçanërisht për perspektivat për avancim në karrierë. Muaji i kaluar u krijua për udhëtime dhe festime dhe me Mërkurin në prapavijë, dhjetori ishte koha për t’u afruar me miqtë dhe familjen. Tani, që nga 1 janari, Mërkuri do të shkojë në pozicion normal, kështu që nuk do t’i keni vonesat që ju është dashur të duroni muajin e kaluar.

Advertisements

Dashi

Vitin e Ri po e nisni plot optimizëm, veçanërisht për perspektivat për avancim në karrierë. Muaji i kaluar u krijua për udhëtime dhe festime dhe me Mërkurin në prapavijë, dhjetori ishte koha për t’u afruar me miqtë dhe familjen. Tani, që nga 1 janari, Mërkuri do të shkojë në pozicion normal, kështu që nuk do t’i keni vonesat që ju është dashur të duroni muajin e kaluar.

Advertisements

Ju keni një kurorë yjesh (shumë planetë) në Bricjap, shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve, së bashku me një Hënë të re më 11 janar, gjithashtu në Bricjap. Kështu që teksa ditët e para të janarit mund të jenë qetësi, sapo të arrijë kjo Hënë e re, mund të merrni një ofertë mahnitëse për një pozicion të ri. Nëse jeni të vetëpunësuar, një klient i rëndësishëm dhe prestigjioz mund të telefonojë për të shfrytëzuar shërbimet tuaja.

Shumë para mund ta gjejnë një mënyrë për në llogarinë tuaj bankare. Ky është një muaj i jashtëzakonshëm.

Nëse ju kërkohet të menaxhoni të tjerët në këtë kohë, do të jeni të kujdesshëm, duke ju bërë një menaxher/e të pëlqyer.

Një ditë e mrekullueshme për të takuar një klient do të jetë e premtja, 12 janar – klientit do t’i pëlqejnë idetë tuaja – dhe paratë ka të ngjarë të burojnë.

Nëse keni nevojë të udhëtoni, të nënshkruani një kontratë, të dorëzoni një dorëshkrim ose të blini diçka të shtrenjtë, bëjeni më 19 janar.

Më 20 janar, Plutoni do të jetë lajmi kryesor. Plutoni lëviz në Ujor për herë të parë që nga 1777-1798. Do të filloni të takoni shumë njerëz të fuqishëm dhe të suksesshëm në shoqëri, shumë prej të cilëve do të bëhen miq të ngushtë.

Hëna e plotë do të ndodhë më 25 janar në Luan, por Plutoni, i sapoformuar në Ujor, do ta kundërshtojë Hënën e plotë. Kjo sugjeron që një mik mund të sfidojë ose të përpiqet me forcë t’ju manipulojë për të bërë diçka për të. Mund të jetë një moment i vështirë për t’i parë këto cilësi negative te një mik të cilit i kishit besuar, por do të jeni mirënjohës të dini të vërtetën për karakterin dhe qëndrimin e këtij personi ndaj jush.

Me mbylljen e muajit, do të hasni në një mori aspektesh të bukura. 28 janari do të jetë një moment i shkëlqyeshëm për blerjet, komunikimin dhe marrëveshjet kontraktuale. Me siguri do të jeni një magnet i parave në fund të janarit.

Demi

Keni çdo arsye të besoni se po hyni në vitin 2024 të lumtur, sepse është një vit me fat për shkak të Jupiterit. Ky është një trend që filloi majin e kaluar dhe do të vazhdojë deri më 25 maj të këtij viti. Kjo ngjarje e rrallë ndodh çdo 12 vjet. Shumë nga gjërat që bëni tani do t’ju kthehen së shpejti.

Tani për tani, doni shumë të udhëtoni. Vendosni për ndonjë destinacion të largët, sepse keni mbështetje të fuqishme planetare. Hëna e re e 11 janarit në Bricjap do të vërë në lëvizje planet e udhëtimit.

Kjo Hënë e re do të inkurajojë gjithashtu (përveç udhëtimeve në distancë) sipërmarrjet në botim dhe transmetim (përfshirë botën dixhitale), arsimin e lartë dhe tregtinë dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, duke u fokusuar te imigracioni, pasaportat, vizat etj.

Një nga ditët më të lumtura të muajit do të jetë 12 janari. Në këtë ditë, veprimet tuaja do të sjellin lumturi dhe fitim. 26 janari do të sjellë lajme të mira nga karriera.

Më 20 janar kemi lajmet kryesore kur Plutoni vendoset në Ujor. Plutoni do të qëndrojë në sektorin e karrierës për një kohë shumë të gjatë, gjithsej 20 vjet. Dy dekadat e ardhshme do të jenë të rëndësishme për ju: fuqi, para dhe sukses.

Veçanërisht pronat janë në qendër të vëmendjes, pasi Hëna e plotë e 25 janarit në Luan, do të sjellë në qendër të vëmendjes një çështje shtëpiake apo familjare.

Karriera po ndikohet edhe te Hëna e plotë e 25 janarit, kështu që është e mundur që ju të vendosni të përfitoni nga mundësitë më të mira profesionale në një rajon tjetër të vendit. Do të gjeni njerëz të huaj me fat për ju. Me Uranin kaq miqësor me Afërditën, sundimtaren e shenjës suaj, mund të habiteni nga një zbulim i papritur, që nuk do ta prisni, por që sigurisht do të jeni të emocionuar.

Binjakët

Janari do të jetë shumë ndryshe nga dhjetori. Ky muaj do të përqendrohet i gjithi rreth biznesit dhe menaxhimit të parave. Dhjetori kishte një ritëm të ngadaltë dhe të qetë, ndërsa janari do të ecë me shpejtësi. Pasi Mërkuri doli nga prapavija (1 janar), do të ndiheni më me energji, gati për t’i vënë gjërat në lëvizje.

Hëna e re do të shfaqet më 11 janar në Bricjap, shtëpia juaj e tetë e parave të njerëzve të tjerë. Ky do të jetë një vit financiar i madh dhe fitimprurës për ju, duke filluar nga fundi i majit, kur Jupiteri fatlum hyn te Binjakët për herë të parë në më shumë se një dekadë.

Hëna e re e 11 janarit jo vetëm që do t’ju ndihmojë të gjeni profesionistin e duhur për t’ju ndihmuar të vendosni gjërat në vijë, por gjithashtu do t’ju motivojë. Shtëpia e tetë rregullon të gjitha llojet e parave – komisionet, honoraret, shpërblimet, pagesat e sigurimeve, bursat dhe ndihmat financiare universitare, huatë bankare, hipotekat etj.

Saturni është aktualisht në shtëpinë tuaj të dhjetë prestigjioze profesionale, kështu që duket se paratë do të shtohen. Qëndroni optimistë dhe prisni rezultatet nga përpjekjet që po bëni.

Nëse keni një procedurë shëndetësore për të planifikuar, kjo Hënë e re e 11 janarit do të ishte koha e duhur.

Hëna e plotë e 25 janarit do të bjerë në Luan dhe do të ndezë shtëpinë tuaj tjetër të komunikimit, shtëpinë e tretë, e cila rregullon edhe marrëveshjet. Mund të nënshkruani një kontratë brenda pesë ditëve nga kjo datë.

Binjakët dihet që janë të talentuar te artet e komunikimit, kështu që mund t’ju ofrohet një shans për të shkruar një libër ose skenar ose mund t’ju ofrohet një mundësi për një film. Ose, mund t’ju jepet një shans për të organizuar shfaqjen tuaj televizive ose një seri podkastesh. Me pak fjalë, talenti juaj në të folur, të shkruar ose redaktuar, ose në marrëdhëniet me publikun ose mediat sociale, aplikacionet, ose zhvillimin e softuerit, do të shpërblehet shumë.

Plutoni do të vendoset në Ujor dhe do të qëndrojë deri më janar 2044. Plutoni është planeti i transformimit dhe mundet, nëse punoni me të, të krijojë përvoja që ndryshojnë jetën. Kështu që dy dekadat e ardhshme mund të jenë të mbushura me arritje mbresëlënëse.

Gaforrja

Pushimet mbaruan dhe tani jeta është më e qetë. Fokusin do ta keni te bashkëshorti/ja ose një partner i qëndrueshëm pasi Hëna e re do të vendoset te Bricjapi më 11 janar.

Mund të martoheni ose ta drejtoni energjinë e Hënës në hapjen e bisedimeve për të marrë një partner biznesi ose bashkëpunëtor. Edhe pse mund të supozoni se jeni pak impulsiv, Saturni, planeti sundues i Bricjapit (shenja e Hënës së re) do të kujdeset që vendimi të jetë i menduar mirë. Për më tepër, lajmet financiare mund të jenë papritur pozitive.

Urani në fund do të shkojë në pozicion normal më 26 janar, pasi ka qenë në prapavijë që nga 28 gushti, një periudhë prej pesë muajsh. Nëse çështjet e parave kanë ngecur së fundmi, ka të ngjarë që gjërat të përmirësohen pas 26 janarit. Nëse punoni me komisione, do të filloni të shihni që biznesi do të rritet në fund të janarit – klientët do të bëhen energjikë dhe do të jenë gati për të marrë vendime.

Në aspektin romantik, ky muaj favorizon ata që janë ose të martuar ose në një marrëdhënie serioze. Shtëpia juaj e shtatë e përkushtimit është e mbushur me energji të mirë, kështu që është koha për të vlerësuar partnerin/en dhe për t’i treguar se kujdeseni për të. Festoni dashurinë që keni për njëri-tjetrin.

Nuk jeni të martuar apo të lidhur? Me shumë mundësi do t’ju duhet të prisni deri më 22 mars që jeta e dashurisë të fillojë të përmirësohet dukshëm, sepse Marsi do të hyjë në një shenjë të përsosur për t’ju ndihmuar, Peshqit, dhe do të qëndrojë deri më 30 prill. Kjo do të jetë më e mira për ju për të gjetur dashurinë.

Afërdita do të jetë në shenjën e Peshqve në Mars gjithashtu, por afër Saturnit për t’ju ndihmuar të shijoni jetën, kështu që jini të durueshëm – prilli do të jetë muaji juaj.

Luani

Mërkuri ishte në prapavijë nga 13 dhjetori dhe ju e ndjetë ngadalësimin e ritmit të jetës. Janari do të jetë krejt i kundërt – do të ecë shpejt si muaj.

Mërkuri do të shkojë në pozicion normal më 1 janar dhe për 10 ditët e para, do të jeni gati për të përveshur mëngët. Do të nisin detyrat me Hënën e re në Bricjap, më 11 janar.

Kjo Hënë e re do të sjellë me vete disa surpriza të lumtura në ditët dhe javët në vijim (falë Uranit), kështu që mund të jeni veçanërisht të kënaqur me llojin e projekteve që do t’ju kërkohet të bëni. Për shkak se keni Uranin në sektorin e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve që nga marsi 2019 dhe do të qëndrojë deri në prill 2026, do të keni mundësinë të bëni përparime në karrierë. Puna që do të bëni tani mund të luajë një rol të madh në tërheqjen e vëmendjes dhe lavdërimit për punën që është bërë mirë.

Financat mund të rriten për shkak të detyrave të përditshme që do t’ju shtohen. Keni Bricjapin në shtëpinë e gjashtë të projekteve të punës dhe Bricjapi është një shenjë që lidhet me menaxhimin dhe përvetësimin e buxheteve të mëdha.

Shtëpia juaj e gjashtë, kaq e ndriçuar, gjithashtu vë në qendër të vëmendjes shëndetin, veçanërisht masat parandaluese që merrni për të qëndruar të shëndetshëm. Mund të shkoni te dentisti ose dermatologu.

Momenti më i madh i muajit do të përkojë me Hënën e plotë në Luan më 25 janar, plus pesë ditë. Diçka e rëndësishme për ju do të ndodhë. Pas 25 janarit, do të merrni një përgjigje për pyetjen “Cila është gjëja më e rëndësishme në jetën time?”

Vizita e Plutonit te Ujori do të ndikojë te marrëdhëniet që keni, sidomos tek ata që kanë lidhur më 23 dhe 24 korrik. Plutoni është një shenjë me para të mëdha, kështu që ka të ngjarë të takoni njerëz të rëndësishëm. Disa prej tyre mund të jenë dominues, por ju jeni Luan dhe dini si të reagoni.

Virgjëresha

Pushimet mund të kenë mbaruar për njerëzit e tjerë, por për ju, ato sapo kanë filluar. Në këtë muaj magjepsës, do të keni një kurorë me yje, që do të thotë se disa planetë, të gjithë të mbushur me njerëz në shtëpinë tuaj të pestë të dashurisë së vërtetë, në Bricjap, një shenjë që është perfekte për ju. Që nga 4 janari, do të keni Marsin në këtë zonë për herë të parë në dy vjet. Keni Marsin në shtëpinë e pestë të dashurisë. Marsi ka dy vjet që nuk ju ndihmon në sektorin romantik, ndaj përfitoni sa më shumë nga ky trend duke qenë të hapur për të takuar njerëz të rinj.

Nëse shpresoni të bëni një fëmijë, kjo pjesë e horoskopit rregullon edhe lindjen, ndaj ky muaj, pas 11 janarit, do të jetë koha ideale për të filluar përpjekjet ose për të lënë një takim me një ekspert të fertilitetit nëse është e nevojshme.

Nëse jeni të lidhur, mund të nisni të shijoni disa pushime me personin e zemrës më 9 janar. Nëse nuk mund të largoheni nga qyteti, kjo ditë do të jetë fantastike për t’i shpalosur një klienti një ide kreative – do të favorizoheni, jo vetëm për sa i përket ideve tuaja, por edhe për financat.

Nga 4 janari deri më 12 shkurt, Bricjapi në sektorin e dashurisë do t’ju ndihmojë të gjeni, shijoni dhe forconi dashurinë. Ndërkohë, Afërdita në Bricjap do të qëndrojë nga 23 janari deri më 16 shkurt – një periudhë e shkëlqyer për dashurinë dhe çështjen që lidhen me shtatzëninë, lindjen dhe kujdesin e fëmijëve të vegjël. Jini optimistë!

Më 25 janar, kur Hëna e plotë të hyjë në Luan, do të doni të tërhiqeni nga ngjarjet sociale. Ditët rreth 25 janarit do të jenë ditë kur duhet të kujdeseni për shëndetin. Ndonjëherë një Hënë e plotë në shtëpinë e dymbëdhjetë nxjerr një sekret në sipërfaqe – një informacioni që nuk e dinit. Mund t’ju duket interesante dhe ta përdorni për të mbrojtur veten.

Peshorja

Keni menduar të zhvendoseni, apo të rinovoni shtëpinë tuaj? Mirë se erdhët në janar, në muajin që do t’i merrni shumë seriozisht këto plane. Hëna e re e 11 janarit në Bricjap do të bashkëveprojë me Diellin për t’ju dhënë mundësi të reja në sferën e shtëpisë dhe familjes. Nisni të shihni opsionet që ju shfaqen vërdallë, pas përfundimit të Hënës së re. Marsi do të bashkojë forcat me këtë ngjarje qiellore, për t’ju fuqizuar edhe më shumë.

Urani, planeti i surprizave, do të vendoset në shtëpinë tuaj të tetë, atë të parave. Kjo është një periudhë e përkryer për të përmirësuar shtëpinë, për të tërhequr hipotekën, apo për të marrë një kredi, me të cilën do të financoni ëndrrat tuaja. Fati është me ju, kudo ku të shkoni. Ndërsa Saturni, sundimtari i Bricjapit, do të japë dhuratën e tij të stabilitetit dhe sigurisë në aspektet e familjes dhe financave. Hëna e re është vërtetë e mrekullueshme dhe do t’ju ndihmojë për një afat kohor prej 6 muajsh. Gradualisht, ajo do ta humbasë forcën e saj, por ju do t’ia dilni të merrni më të mirën.

Edhe Jupiteri gjendet në shtëpinë tuaj të tetë, njëjtë si Urani dhe dëshiron t’ju ndihmojë. Do të keni më shumë të ardhura se zakonisht dhe më shumë qëndrueshmëri në marrëdhëniet e reja dhe ato aktuale që keni krijuar, veçanërisht në raportet miqësore dhe me të afërmit tuaj.

Susan Miller ju sugjeron që të shkoni në avantazh dhe të punoni një plan të detajuar për çdo sferë të jetës suaj, qoftë ajo me shumë apo me më pak rëndësi. Nëse po kërkoni një vendbanim të dytë, shtëpi pushimesh, apo hapësirë për ta lënë me qira, janari është muaji më i mirë.

Që prej 23 janarit, Marsi, Mërkuri dhe Afërdita do të punojnë shumë për t’ju ndihmuar që të përparoni në çështje që lidhen me familjen dhe pronën. Gjithashtu, do t’ju krijojë hapësirën e duhur për të kaluar kohë me miqtë. Hëna e plotë në Luan, që do të ndodhë më 25 janar, do të sjellë një ngjarje të madhe shoqërore, në një periudhë prej plus/minus 5 ditëve nga kjo datë.

Plutoni, një nga planetët më të fuqishëm në sistemin tonë diellor, do të zhvendoset tek Ujori për herë të parë që nga viti 1777. Ky planet do të qëndrojë te shenja e ajrit deri në vitin 2044, duke rigjallëruar jetën tuaj romantike, si dhe marrëdhënien tuaj me fëmijët. Plutoni ju inkurajon të eksploroni dhe të shprehni ndjesitë tuaja më të thella në lidhje me krijimtarinë dhe imagjinatën. Plutoni, jo më kot njihet si “Transformuesi i Madh”.

Akrepi

Akrepët do të kenë një muaj negociatash dhe marrëveshjesh, pasi shtëpia juaj e tretë do të jetë e mbushur me energji dhe aktivitet. Ka të ngjarë që gjatë këtij muaji të shihni me detaje një kontratë dhe ta rregulloni atë, në mënyrë që t’ju leverdisë më shumë. Bisedimet e rëndësishme do të bëhen më intense pas Hënës së re, e cila do të ndodhë më 11 janar. Megjithëse gjatë kësaj periudhe Mërkuri do të jetë në një pozicion të vështirë me Neptunin, sigurohuni që t’i keni krahët e mbrojtur nga persona që njohin mirë ligjin.

Gjithsesi, mos u keqkuptoni! Përplasja e Mërkurit me Neptunin nuk do të thotë aspak se marrëveshja në tryezë është e keqe, vetëm se duhet të studiohet dhe analizohet me imtësi. Në disa zona, komunikimi dhe mënyra e shprehjes duhet të ndryshohet, në mënyrë që të mbrohen më mirë interesat tuaja. Njëkohësisht, në këtë Hënë të re, një rreze ndriçuese dhe miqësore do të vijë nga Urani dhe Marsi, të cilët ju kanë me sy të mirë.

Të keni Marsin në anën tuaj, do të thotë që të keni suksese në të ardhmen. Edhe Urani ndodhet në Dem dhe shndrit mbi shtëpinë tuaj të partneritetit. Ju do të jeni në të njëjtën linjë me partnerin në biznes dhe shpejt mund të arrini në një marrëveshje përfundimtare.

Jupiteri, planeti i lumturisë dhe fitimeve do të krijojë një atmosferë shumë harmonike në Mars dhe idetë tuaja do të jenë potencialisht fitimprurëse. Sa i përket Saturnit, do të jetë i gatshëm për t’ju dhuruar më shumë siguri dhe jetëgjatësi në këtë marrëveshje. Për sa kohë do të jeni të gatshëm dhe të kujdesshëm të zbusni elementet ligjorë, mund të përfitoni maksimalisht nga kjo Hënë e re.

Gjithashtu, kjo ngjarje qiellore mund t’ju ndihmojë me një projekt komunikimi, në të cilin mund të jeni përfshirë, duke nisur që nga zhvillimi i një aplikacioni, loje digjitale, deri te krijimi i një skenari apo shkrimi i një libri. Angazhimet mund të jenë të çfarëdoshme, por lidhen ngushtë me komunikimin.

Hëna e plotë në Luan, e cila do të ndodhë më 25 janar do të sjellë për ju momente emocionuese, pasi do të shfaqet në pikën më të lartë të grafikut tuaj, për të vënë në pah karrierën. Mund të keni një moment të shumëpritur shpërblimi për punën që keni bërë në të kaluarën, mund të keni promovim, titull apo pozicion të ri. Nëse jeni të vetëpunësuar, mund të keni një marrëveshje me një klient prestigjioz.

Plutoni, një tjetër sundimtar i juaj do të rrisë nivelin e ndikimit të punës suaj. I vetmi hezitim që mund të keni në lidhje me detyrat e reja, mund të lidhet me detyrimet familjare dhe me mundësinë për të kaluar kohë larg shtëpisë. Gjithsesi, ju mund ta zgjidhni dhe ta balanconi kohën. Para se të vendosni, merrni kohën tuaj për të menduar mbi ofertën që do t’ju shpaloset para syve.

Shigjetari

Viti i ri ju gjen me dëshira dhe mundësi të reja për të bërë më shumë para. Koha për ta bërë këtë është mëse e volitshme, sidomos për shkak të Hënës së re në Bricjap, e cila do të ndriçojë qiellin e 11 janarit. Do të gjeni guximin për të kërkuar një rritje page të merituar, ose për të dërguar CV në një punë ku ju paguajnë më shumë.

Marsi dhe Plutoni do të jenë në Bricjap, Hëna e re do të funksionojë si një magnet parash në ditët dhe javët në vijim. Marsi do të hyjë në Bricjap në ditët e para të janari dhe do të tentojë që të shtojë shpenzimet. Saturni, nga ana tjetër, do të punojë fort që të menaxhoni nevojën tuaj për të shpenzuar pafundësisht.

Ndërkohë, një surprizë nga Urani ju vjen në sektorin tuaj të detyrave. Planeti do të dërgojë një rreze të përkryer në Hënën e re, që do t’ju sjellë një projekt të ri të mirëpaguar, sidomos nëse jeni të vetëpunësuar, apo në sektorin e shitjeve. Në të njëjtën kohë. Edhe Jupiteri bën të mundur që të përqendroheni në rritjen e financave.

Edhe pse puna dhe paratë do t’ju marrin shumë kohë këtë muaj, sërish do të gjeni momente për t’u shkëputur dhe për t’u marrë me pasionin tuaj të preferuar: Udhëtime në vende të largëta. Në Hënën e plotë më 25 janar, do të planifikoni një udhëtim të ri, që mund të jetë për motive argëtimi ose biznesi. Ne s’jua qajmë hallin, e dimë që ju i bëni të dyja.

Kjo Hënë e plotë do të ketë ndikim edhe për 5 ditë të tjera dhe gjatë ndriçimit të saj, do të favorizohen tregtia dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, të cilat mund të lidhen me një klient të huaj. Edhe nëse nuk do të keni takime jashtë shtetit, sërish do të jeni të zënë duke dërguar e-maile, apo duke kryer telefonata.

Ky muaj mund të sjellë edhe përfundimin e një çështjeje ligjore. Nëse ditëlindja juaj qëllon më 27 dhjetor, Hëna e plotë në shenjën e Luanit (më 25 janar) do të ketë efekt të dyfishtë në shenjën tuaj. Gjithsesi, dijeni se çfarëdo që të ndodhë, ky muaj do të jetë i përkryer për ju.

Bricjapi

Është muaji i ditëlindjes suaj dhe planetët janë mbledhur si miqtë në një tavolinë, për t’ju ofruar avantazhin në çdo situatë të mundshme. Plutoni dhe Marsi, të dy në shenjën tënde, do të bëjnë që jeta juaj të jetë në periudhën më të mirë. Një Hënë e re do të ndodhë më 11 janar dhe çdo aspekt jetësor do të ndriçohet.

Do te ndjeni se keni më shumë kontroll mbi ngjarjet në të cilat do të përfshiheni. Urani dhe Dielli do të rrezatojnë, duke ju dhënë një surprizë të papritur dhe një event emocionues. Urani do të ketë ndikim në shtëpinë tuaj të pestë, që sundon dashurinë e re, atë të vërtetën dhe romantiken, e cila është gjithashtu edhe shtëpia që rregullon pikëpamjet tuaja, lirinë, argëtimin dhe përkujdesjen për fëmijët. Për më tepër, shtëpia e pestë lidhet edhe me imagjinatën dhe shprehinë artistike, çka do të thotë se do të jeni mjaft kreativë.

Jupiteri, aktualisht në të njëjtën shtëpi me Uranin, do të bashkëpunojë me Marsin. Kjo do të thotë se mund të planifikoni një arratisje të shpejtë romantike me një person që prej kohësh e keni pasur në radar.

Hëna e plotë e 25 janarit në Luan, do të jetë në shtëpinë tuaj të tetë financiare dhe do t’ju tërheqë vëmendjen për një çështje të madhe parash, të cilën do ta përfundoni brenda pesë ditëve nga kjo datë. Ju mund të ndjeni presion për të paguar një borxh, pasi Hëna e plotë do t’i kundërvihet Plutonit, që kujdeset për sektorin e financave. Si Bricjap, jeni një shenjë që dini si ta menaxhoni paranë me besueshmëri dhe prakticitet, ndaj nuk do të bini pre e këtij stresi të panevojshëm.

Mbani në mend se ndërsa Dielli dhe Hëna do të kenë kaluar respektivisht tek Ujori dhe Luani gjatë pjesës së fundit të janarit, ju do të jeni në humor më të mirë, pasi këto planetë do të merren me financat tuaja.

Sa i përket dashurisë, nëse nuk jeni në një marrëdhënie, është e vështirë të mendohet se do të vijoni në të njëjtin ritëm. Me Marsin dhe Afërditën në shenjën tuaj, do të gjeni dashurinë, veçanërisht pas Hënës së re. Mos harroni: Që të takoni dikë të ri, duhet të dilni nga shtëpia! Planifikoni një ndryshim rutine dhe mendoni që të shkoni në vende të reja, ku mund të takoni personin e zemrës.

Planetët në shenjën tuaj do të vazhdojnë t’ju favorizojnë, sepse Afërdita dhe Mërkuri do të kalojnë në Bricjap dhe do të marrin rrezet e bukura dhe emocionuese nga Urani. Më shumë surpriza në çështjet e zemrës janë në pritje për ju. Sa i ëmbël është ky muaj ditëlindjeje për ju? Jashtëzakonisht shumë!

Ujori

Duket se festat dhe zhurma e tyre ju kanë shtuar nevojën për vetmi dhe pak pushim. Dhjetori ka qenë një muaj i gjatë dhe i gjallë për ju, pasi keni qenë pranë miqve dhe familjarëve, por derisa të ndodhë Hëna e re në Bricjap, më 11 janar, do të tërhiqeni pak. Kjo është një Hënë e re dhe pozitive dhe sjell shumë mundësi të reja, pasi mund të kryeni kërkime, studime dhe punë krijuese pa u ekspozuar. Janari ju gjen me frymëzime të reja, ndaj nëse doni të shkruani një libër apo një skenar, nisjani menjëherë.

Nëse punoni nga shtëpia do të jeni të favorizuar, pasi Jupiteri do të fokusohet pikërisht tek aspekti i shtëpisë, nga ku do të burojnë shumica e të ardhurave tuaja për këtë muaj. Nëse jeni duke blerë/shitur një pronë, ose duke rregulluar shtëpinë tuaj, kjo është periudha më e mirë, ndaj vazhdoni në të njëjtin ritëm. Urani, sundimtari juaj, do të jetë në një kënd të përkryer me Hënën dhe Diellin, çka tregon se do të keni mbështetje nga familja, bashkëshorti, apo i dashuri juaj.

Gjatë gjithë këtij muaji do të jeni shumë intuitivë, ndaj merrini seriozisht instinktet tuaja, pasi janë aty për t’ju mbrojtur.

Duke qenë se nuk keni qenë në gjendje të negocioni një rritje në detyrë ose në pagë, jeni pak të frustruar, por Urani sjell surpriza të shumëpritura, me njerëz që janë pranë jush dhe duan t’ju ndihmojnë ta kaloni këtë moment të vështirë në jetën tuaj.

Do të largoni përkohësisht mendjen nga një projekt krijues që keni bërë në shtëpi, ose nga puna juaj në kërkime ose shkrime, për t’u fokusuar te partneri juaj. Nëse jeni gati të martoheni, mund të jeni të emocionuar për planifikimin e dasmës tuaj. Nëse jeni tashmë të martuar, partneri juaj mund të shpallë lajme të rëndësishme pozitive që do t’ju prekin brenda pesë ditëve nga hëna e plotë e 25 janarit në Luan.

Nëse këto mundësi nuk rezonojnë me statusin tuaj aktual, mund ta përdorni këtë Hënë të plotë në mënyrë më profesionale dhe të punësoni një bashkëpunëtor të ri.

Një ndryshim i madh këtë muaj përfshin zhvendosjen e fuqisë së Plutonit në Ujor më 20 janar, për të qëndruar pothuajse i ndërprerë deri më 19 janar 2044. (Plutoni do të kthehet prapa te Bricjapi për disa javë nga 1 shtatori deri më 19 nëntor 2024, për t’u lidhur skajet e lirshme, por kthehu menjëherë pas kësaj, për të qëndruar përgjithmonë në Ujori.)

Lëvizja e Plutonit, “Transformuesit të Madh” në shenjën tuaj, do të krijojë ndryshime të mëdha dhe drastike. Do të jeni gati të bëni një hap gjigant në një rol udhëheqës në vitet e ardhshme. Mund të jeni të përfshirë në një punë bamirësie, organizatë jofitimprurëse, në politikë, apo në një projekt që merret me ndihma humanitare. Gjithë bota digjitale do të drejtohet nga Ujori, i cili do të ketë një ndikim të madh në fushën e teknologjisë. Do të jenë 2 dekada shumë emocionuese, duke qenë se Plutoni do të rrijë në shenjën tuaj për rreth 20 vjet. Ujorët e lindur në janar do ta ndjejnë më shpejt ndikimin dhe energjinë e Plutonit.

Ndërsa Marsi zhvendoset në Ujor, do të keni një periudhë shumë energjike, ku do të merrni kontrollin përfundimtar mbi mënyrën se si do të shkojë jeta juaj në të ardhmen. Do të merrni shumë vendime, por kujdes, mendojini mirë gjërat!

Peshqit

Pushimet dhe festat mund të kenë mbaruar, por ju do të vazhdoni të bëni namin me miqtë e ngushtë. Muajin e kaluar, yjet në shenjën tuaj u përqendruan shumë te karriera dhe te promovimi, ndërsa tanimë, atmosfera ka ndryshuar. Ju do të argëtoheni, gëzoheni dhe qeshni më shumë se kurrë me miqtë dhe familjarët që jua kanë bërë jetën më të bukur.

Saturni do të jetë te Peshqit për të parën herë pas 29 viteve, kështu që do të haseni me pak më shumë përgjegjësi. Një mbrëmje speciale për një rast do t’ju kujtojë sa e nevojshme dhe e bukur është ngrohtësia e miqve dhe do t’ju vendosë në mendime për gjërat që kanë vërtet vlerë në jetë.

Në Hënën e re të 11 janarit, Urani do të dërgojë drejt Diellit dhe Hënës së re një rreze rrezëllitëse, duke ju sugjeruar që të bëni një udhëtim spontan me miqtë e ngushtë. Në të njëjtën kohë, Jupiteri do të bjerë në kontakt me Saturnin për të sjellë një ndjesi qëndrueshmërie në jetën tuaj. Ky muaj shkëlqen dhe do të bëjë të mundur të shijoni kohën me njerëzit e çmuar.

Edhe sektori juaj i punës do të jetë në vëmendje, veçanërisht nëse keni një profesion kreativ. Nëse redaktoni, shkruani, merreni me marrëdhënien me publikun, marketing, rrjetet sociale, stand up comedy, argëtim, apo fusha të tjera të ngjashme, do të jeni më të ekspozuar ndaj publikut të gjerë, i cili do t’ju adhurojë.

Marsi dhe Jupiteri do të krijojnë një marrëdhënie të bukur dhe pozitive mes tyre, saktësisht më 12 janar, duke ju bërë të fitoni më shumë të ardhura, përmes një pune që ju paguan shumë mirë.

Më 25 janar (plus/minus 5 ditë) do të vihet në dilemë qëndrimi dhe shëndeti juaj, pasi do të haseni me një presion të madh për të mbyllur një projekt. Mbase do t’ju duhet të punoni me orë të tëra dhe do të përballeni edhe me mosdhënien e meritave. Mbajeni radarin të aktivizuar në rastet kur po ju shkelet e drejta juaj.

Ju do të bëni prekjet e fundit për këtë projekt dhe doni që të jetë perfekt para se të dërgohet. Urani dhe Jupiteri do të qëndrojnë pranë jush këtë muaj, për të mbrojtur të ardhurat dhe reputacionin tuaj.

Në datat 27-29 janar do të ketë shumë mundësi të shkëlqyera që mund t’ju bëjnë të udhëtoni me buzëqeshje, ndërsa përkëdheleni nga të gjithë planetët miqësorë në Bricjap. Një nga planetët më bujarë do të jetë Afërdita, e cila do të bashkëveprojë me Jupiterin më 28-29 janar. Dashuria do të jetë në ajër dhe një rrugëtim i shpejtë, i papritur, spontan mund të jetë në planin e ditës. Është një muaj i lumtur!

Artikulli paraprakI FUNDIT/ E moshuara hidhet nga kati i 6-të i pallatit, ndërron jetë
Artikulli tjetërPolicia britanike aksidentalisht gjen 2 milionë paundë kanabis në një shtëpi që ruhej nga shqiptari