Euro nuk del nga “gremina”, ja me sa shiten dhe blihen dollari amerikan e paundi britanik sot

Sot, më 20 janar 2024, dollari amerikan blihet me 94.9 lekë dhe shitet me 95.9 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.9 lekë, ndërsa në shitje me 109.9 lekë.

Advertisements

Paundi britanik blihet me 120 lekë dhe shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.2 lekë, ndërsa në shitje me 71.2 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Artikulli paraprakKonsumoni rregullisht kivi, fruti me përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore
Artikulli tjetërI fundit! Qytetet që u zgjuan të mbuluara nga dëbora!