“E ke mall tritol fare” – Si ra në grackë trafikanti nga agjenti i infiltruar i policisë(ZBARDHEN PËRGJIMET)

Në operacionin “Tempulli 2” shumë prej efektivëve të policisë u infiltruan më qëllim dokumentimin në këtë veprimtari të paligjshme.

Advertisements

Gazetari i “Ora News” Edison Vatnikaj ka siguruar disa përgjime të kryera mes agjentit dhe Besjon Tafës, i cili është një person që merrej me shitje të drogës.

Përgjimet

Advertisements

Përmbajtja e transkriptuar e veprimit të blerjes së simuluar si më poshtë vijon:

Agjenti: Çar bone?

Besjon Tafa: Kur… (nuk kuptohet)

Agjenti: 40…

Besjon Tafa: Qetësohu mor burr…

Besjon Tafa: Huuuu

Agjenti: U lodhe?

Besjon Tafa: U lodhëm, jo mo se isha me një shok tani, dy veta me biçikletë.

Agjenti: A je… nuk kuptohet)

Besjon Tafa: A?

Agjenti: Një sekondë… (nuk kuptohet)…Më erdhi mu

Besjon Tafa: Është ky… (nuk kuptohet). Çar a?

Agjenti: Është krizë fare mo vlla…

Besjon Tafa: A…(nuk kuptohet)…O vllai këtë e ke super tritol, nuk e di çar ke pi mrom, as ku e ke pi? Unë di me të thon se është… (nuk kuptohet). Në Tiron.

Agjenti: Ma jep ta shof… (nuk kuptohet)

Besjon Tafa: Kaq di me të thon vllai jot, se të gjithë për të veten thonë që e kanë të mirë.

Agjenti: Po pra po!

Besjon Tafa: Tashi çunave i pëlqeu.

Agjenti: (Nuk kuptohet) … Unë këtu ke oxhaku rri.

Besjon Tafa: Po!

Agjenti: Te oxhaku rri?

Besjon Tafa: Po.

(Fliten biseda me karakter të përgjithshëm)

Agjenti: Na lej naj kshu…

Besion Tafa: A… (nuk kuptohet) …Me të lon numrin tim?

Besjon Tafa: Nji sekond, a ta jap ky? Unë o vlla se kët e kom numrin tim.

Agjenti: Personal e kam dhe unë.

Besjon Tafa: E të të jap atë. Vetëm mos na ngatërro me rob qafsha ty se…

Artikulli paraprakI FUNDIT! Pjesëtari i grupit kriminal me 5 identitete ndalohet në Rinas
Artikulli tjetërKrijohet çifti i parë në “Big Brother Vip”? Bardhi puth banoren, çfarë ndodhi mes dyshes(Video)